...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zühre Naz Bebeğin Hayatını Kaybettiği O Bina Boşaltıldı

19 Kasım 2015 - 937 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Zühre Naz Bebeğin Hayatını Kaybettiği O Bina Boşaltıldı
Zühre Naz Bebeğin Hayatını Kaybettiği O Bina Boşaltıldı

Zühre Naz Bebeğin Hayatını Kaybettiği O Bina Boşaltıldı

1 Can Kaybının Yaşandığı Bina Tamamen Boşaltıldı

Zühre Naz bebeğin hayatını kaybettiği o bina risk taşıdığı için boşaltıldı.

11 Kasım Çarşamba günü meydana gelen sel felaketinde, Osman Durmuş’un oturduğu dairenin birinci katına toprak kayması sonucunda 3 yaşındaki kızı Zühre Naz Durmuş’un olayda can vermişti.  Binanın risk altında olması sebebiyle bina tamamen boşaltıldı.

Borçka’da Maradit Caddesi’nde sel felaketinde binanın birinci katının toprak altında kalmasıyla 3 yaşındaki Zühre Naz bebeğin hayatını kaybettiği binaya AFAD Müdürlüğü binaya giriş yasağı koymuştu. Sel felaketinde zarar gören bina, daha sonra yetkililer tarafından hasar tespit incelemelerinin ardından 7 katlı binanın halen risk altında olması nedeniyle 16 Kasım pazartesi günü itibariyle bina tamamen boşaltılmaya başlandı.

Binada oturan Hızır Selim yaşanan olaydan sonra yaptığı kısa bir açıklamada; “Eşyalarımızı asansörle insan gücüyle indiriyoruz, karşı mahalledeki bulduğumuz binaya gidiyoruz. Evden çıkmamızı söylediler. Arkası heyelan bölgesi olduğundan ama evimizde herhangi bir şey yok. Eşyalarımızı da mecburen asansörle indiriyoruz ki yatacak yerimiz yok, yetkililerimizin bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi. 1 can kaybının yaşandığı bina sahiplerinden Reşit Muzaffer Kurtuluş ise; “binamızda daha önceden küçük sular geliyordu, ama olayın yaşandığı gecede dere kalınlığında sular yukardan çıkarak toprağın yumuşamasına ve aşağıya heyelan olarak düşmesine sebebiyet verdi ve malum alt katta oturan komşumuzun kızı toprak altında kalarak can verdi, ailesine başsağlığı diliyoruz. Beklemediğimiz yerden bayağı bir su çıkması sonucu böyle bir afete uğramış olduk. Evlerimiz sağlam evlerimizde her hangi bir sıkıntı yok. Yalnız arkaya devletimizden yapılması gereken ne varsa yapmasını talep ediyoruz. Sadece şuan da devletimizden beklentimiz o. Evlerimiz bize göre sağlam teknik incelemeler muhakkak ki yapılacaktır nihai raporlar açıklanınca bakacağız ama bizim talebemiz kendi evimizde kendi yerimizde, emek ettiğimiz yerlerde durabilmek, oturabilmektir, bunu özellikle belirtmek istiyorum”  ifadelerinde bulundu.

Kurtuluş konuşmasının devamında; “Bir insan sığabilecek büyüklükte bir çukur oluştu. Suyun ana büyük gelen kısmı oradan geldi. Korkumuz onun önünde olan alanında suyun içeri tekrar batarak o alanı koparması ve tekrar heyelan olarak geri gelmesi onu da dediğim gibi teknik ekipler herhalde ki gelip inceleyecekler ve ona göre de kararlarını vereceklerdir” ifadelerini kullanarak yetkililerden yardım talebinde bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek