...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ziraat Bankası Yeni ATM makinesi Kurdu

20 Kasım 2015 - 3.525 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Ziraat Bankası Yeni ATM makinesi Kurdu
Ziraat Bankası Yeni ATM makinesi Kurdu

Daha önce İnsansız banka diye tabir edilen Dijital Banka ünitesinin bir yenisini daha kuran Ziraat Bankası şimdi de orijinalinde “automated teller machine” ATM diye tabir edilen, otomatik para çekme makinesini kurdu.

Şavşat Cumhuriyet Caddesi Köprübaşı mevkiinde Orman İşletme Müdürlüğünden 50 metre yukarısında kurulan Ziraat Bankası bütün bankalara ortak ATM sinden bir bankada yapılabilecek bütün işlemler yapılabiliyor. İlçede yaşayanlar için büyük bir kolaylık olması düşünülen ATM makinesi tüm bankalara para yatırma ve tüm bankalardan para çekme, Kredi Kartı ödemesi gibi bir bankada yapılabilen bütün işlemler ihtiyaca cevap verebilecek şekilde yapılabiliyor. Kredi talepleri Kredi kartı isteklerinin de yapılabildiği Ziraat Bankası ATM si Şavşat’ta bu banka ve diğer bankalarla ilgili işleri olan vatandaşlar için büyük bir kolaylık sağlıyor.

 

Mithat Paşa, 1863 yılında Pirot Kasabası’nda kurduğu ilk Memleket Sandığı’nı oluştururken Türk gelenekleri arasında zaten var olan ve karşılıklı yardımlaşma esasına dayanan imece geleneğinden esinlenmiş olan Ziraat Bankası, 1867 yılında “Memleket Sandıkları Nizamnamesi”nin yürürlüğe girmesiyle Osmanlı Devleti’nin her yanında sandıklar faaliyete başlamış ve uzun yıllar başarıyla hizmet vermiştir.

Türkiye’de tarımı ve çiftçiyi desteklemek amacıyla kurulmuş iktisadî devlet kuruluşu. 1863’te özel bir kanunla, Mithat Paşa tarafından “Memleket Sandıkları” adıyla kuruldu. 1888’de adı “Menafi Sandıkları” adıyla değiştirildi. Her türlü banka işlemlerinin yanı sıra çiftçilere çevirme, donatma ve işletme kredisi sağlar. Ziraat Bankası’nın en önemli görevlerinden biri de kooperatifçiliktir. Türkiye’nin il ve ilçelerinin tümünde şubeleri vardır. Ziraat Bankası; özkaynakları, toplam mevduatı ve kredi hacmi itibariyle Türkiye’nin başta gelen birkaç bankasından biridir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek