...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zeytin Dalı Harekatı

28 Ocak 2018 - 549 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Zeytin Dalı Harekatı
Zeytin Dalı Harekatı

Zeytin Dalı Harekatı

Türkiye Zeytin dalı Harekatı olarak adlandırılan Afrin Operasyonunu her yönden çok başarılı bir şekilde başlattı ve bugün harekatın  5.günü. Allah ordumuza güç kuvvet versin ve en kısa zamanda harekat başarılı bir şekilde tamamlanıp daha fazla şehit ve zayiat vermeden  istenilen sonuca varılsın. Daha önce gerçekleştirilen Fırat Kalkanı harekatının devamı gibi olan bu savaşta yine Suriye sınırı boyunca oluşturulan  PKK/PYD ve diğer dış güçlerin ve terör örgütlerinin tehdit ve ülkemize karşı başlatmak istedikleri her türlü saldırıyı bertaraf edecek şekilde kökünden temizlemeye yöneliktir..

Aslında bu savaşın çıkmasının sebebi yeni değildir. Ortadoğu tarihlerden beri kanayan bir yara. Tarihin hiçbir döneminde bu bölgede savaşlar hiç durmamış bu topraklara huzur hiç gelmemiştir. Bunun en büyük sebebi de petroldür. Bilindiği gibi dünya petrol rezervinin %64’ü Ortadoğu topraklarında bulunmaktadır. Bu nedenle bu bölge ABD  ve Batı ülkeleri için her zaman çok büyük bir önem taşımaktadır. Bir diğer sebepte Kudüs Mekke ve Medine gibi kutsal yerlerin yine bu bölgede yer almasıdır. Bunların ötesinde bir diğer önemli sebepte Ortadoğu’nun göbeğinde kurulan İsrail gibi bir çıbanbaşı ülkenin güvenliği ve ileride gerçekleştirmek istedikleri kendilerine vaat edilen Nil den Fırat a kadar olan kutsal toprakların kurtarılmasıdır.

Dünyanın tek süper gücü olduğunu dünyaya kabul ettirmek isteyen ABD daha yıllar önceden tasarladığı  Büyük Ortadoğu Projesini  gerçekleştirmek için düğmeye basmıştır. BOP(Büyük Ortadoğu Projesi) yahut tam resmi adıyla Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesi ile müşterek bir gelecek ve ilerleme için ortaklık projesi ABD’nin 43. Başkanı Bush hükümeti tarafından ilan edilen ve en batıda  Fas’ın Atlantik kıyılarından en Doğuda Pakistan’ın kuzeyinde ki Karakurum yaylarına, yine Kuzeyde Türkiye’nin Karadeniz kıyılarından Güney de Aden ve Yemen’e kadar  uzanan bir bölgeyi kaplamaktadır. Bu bölgede yer alan Müslüman ülkelere Arap baharı aldatmacasıyla demokrasi götürmeyi vaat ederek Libya, Mısır, Sudan Afganistan Yemen Irak ve nihayet Suriye’de karışıklıklar çıkarıp binlerce masum insanın kanına girerek, bu ülkelerde kan ve gözyaşı akıtarak ne barış nede huzur bırakmamışlardır. Son olarak şimdi de bu savaş belasını Türkiye’nin başına sarmışlardır. Suriye de yıllardan beri devam eden ve binlerce insanın ölmesine sebep  olan bu işgal maalesef bizi de bu batağa çekmeye mecbur bırakmıştır. Güya muttefikimiz olduğunu söyleyen   ABD  ve Avrupa ülkeleri  başımıza bela ettikleri bu PKK belasını devamlı desteklemiş bizi hep arkamızdan vurmuşlardır. Onlara yıllarca silah ve maddi destek sağlamış binlerce masum insanımızın ölmesine  sebep olmuşlardır. PKK belası yıllardan beri bu sözde dostlarımızdan aldıkları destekle önce dağlarda sonra şehirlerde tutunamayıp şimdide yurt dışında Suriye topraklarında ordu hailine gelmeye ve bizi oralardan vurmaya   hedef etmişlerdir. Türkiye’nin bu savaşı yapmaktan başka çaresi kalmamıştır. Bunları  temizlemenin başka yolu yoktur. Afrin den sonra inşallah hedef Azez ve Munbiç olacaktır. ABD,  Rusyanın ve Avrupa ülkelerinin her zaman ki gibi yaptıkları sözde Türkiye’yi bu savaşa mecbur bırakıldığını ve haklı olduğunu belirtmelerine rağmen arkamızdan bizi vurmaya ve Afrine girmemize karşı çıktıkları ve içimizde ki hainleri desteklemeye devam ettikleri  meydandadır.

Bu savaşın masum Suriye halkına ve orada yaşayan Müslüman ve kürt halkına karşı yapılmadığı ve sivillere en ufak bir zarar verilmeyeceği defalarca belirtilmesine rağmen halen içimizde ki hainlerin halkı yalan yanlış propagandalarla kandırıp kışkırtmaya çalışmaları görülmektedir. Bunlara hiçbir zaman fırsat verilmemelidir. Zaten sağduyulu halkımız bu kışkırtmalara aldanmayıp bu oyunlara gelmeyecektir.

Bütün dileğimiz  bu savaşın en kısa zamanda  hiç şehit vermeden en az zayiatla ve zaferle  sonuçlanmasıdır. Allah askerimize ordumuza güç ve kuvvet versin. En kötü barış bile en iyi savaştan iyidir. Bu arada bu harekatta şehit olan askerlerimize rahmet ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Sağlık ve esenlik dileklerimle.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek