...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yusufeli’nde Helikopter Düştü

20 Mayıs 2016 - 1.359 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Yusufeli’nde Helikopter Düştü
Yusufeli’nde Helikopter Düştü

DSİ Ekibini Allah Korudu

DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz’in içerisinde olduğu DSİ Genel Müdürlüğü’ne ait helikopter Yusufeli Barajı Şantiye sahasına iniş yaparken düştü. Kazada DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz ve DSİ Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan hafif şekilde yaralanırken, yaralılar Yusufeli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Artvin’e helikopterle yapacağı gezi öncesinde keşif yapmak üzere Artvin’e gelen DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz ve Artvin Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan’ın içerisinde olduğu helikopter Yusufeli ilçesinde iniş yaparken düştü. Aşırı rüzgardan meydana geldiği düşünülen kaza helikopterin Yusufeli Barajı ve HES inşaatı şantiye sahasına iniş yaparken düştü. Helikopterin içerisinde bulunan DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, DSİ 26.Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan ile helikopterin pilotu hafif şekilde yaralandılar. Yaralılar Yusufeli Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, yaralılar kontrol amaçlı hastanede tutuluyorlar.

Artvin’de Helikopter İnerken Yan Yattı: 3 Yaralı

Yusufeli Barajı inşaat şantiyesinde kurulan helikopter pistine inmeye çalışan ve içerisinde DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz ve DSİ Artvin Bölge Müdürü Dinçer Aldoğan’ı taşıyan helikopter yan yattı. Kazada 5 kişi yaralandı. Kazada DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, DSİ Genel Müdürlüğü Kamulaştırma Daire Başkanı Ali Rıza Ceylan, DSİ 26.Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan’ın yanı sıra helikopterin iki pilotu yaralandılar. Yaralılara ilk müdahale Yusufeli Barajı Şantiye sahasında yapıldı. Buradan yaralılar Yusufeli Devlet Hastanesi’ne götürüldüler. Burada ilk müdahaleleri yapılan ve tedavilerine başlanan DSİ Genel Müdürü Diniz, Daire Başkanı Ceylan ve Bölge Müdürü Aydoğan daha geniş tetkik ve araştırmalar için Artvin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldılar. Kazada yaralanan helikopterin pilotların kafa travması geçirdikleri için Yusufeli Devlet Hastanesi’nde gözlem altında tutuluyorlar.

Konuya ilişkin çalışmalar devam ederken, helikopter Yusufeli Barajı Şantiye sahasında bekliyor.

Ç.P.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek