...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeşil Artvin Derneği: “Artvin İşgal Altında, Sanki Başka Bir Ülke Konumundayız”

19 Şubat 2016 - 1.219 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Yeşil Artvin Derneği: “Artvin İşgal Altında, Sanki Başka Bir Ülke Konumundayız”
Yeşil Artvin Derneği: “Artvin İşgal Altında, Sanki Başka Bir Ülke Konumundayız”

Yeşil Artvin Derneği: “Artvin İşgal Altında, Sanki Başka Bir Ülke Konumundayız”

Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan Cerattepe eylemlerine ilişkin Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu üyesi Hasan Yüksel ile birlikte açıklamalarda bulundu.

Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan, “Artvin İşgal altında, sanki başka bir ülke konumundayız.  Türkiye Cumhuriyetinin değil başka ülke gibi bütün güçlerini yığdılar, Artvin halkının 20 senedir sürdürdüğü haklı mücadelesini aşırı güvenlik güçleriyle kırmaya çalışıyorlar. Yasal hiçbir şeyleri olmadığı halde yer teslimleri ve başka hiç bir şey olmadığı halde yasa dışı bir şekilde devletin güçlerini kullanarak aştılar. Oraya çıkıp yerleşeceklerini zannediyorlar. Biz mücadelemizden asla vaz geçmeyeceğiz. Buradaki orman bölge müdürlüğünde çalışan şefler yasadışı hiçbir şey yapmak istemedikleri için açığa alındığını duyduk. Yer teslimi yapmak için başka bir yöntem deniyorlar. Biz onlara resmi başvurumuzu yapmak zorundayız. Oradan cevap almaya çalışacağız. Eğer hemen cevap vermeseler bütün halkı orada toplanacak.  Akşam 17.30’da topluca bir basın açıklaması düşünüyoruz” dedi.

Karahan açıklamasının devamında; “Dün bize göz altındaki yapılan sorguda da orman bölge müdürlüğünün yer tespiti için çıkıldığını ve biz bunu engellediğimiz şeklinde bir soru yöneltildi. Halbuki orda orman bölge müdürlüğünün ne bir tane şefi, ne bir tane memuru, nede aracı vardı şirketin araçlarıydı” ifadelerine yer verdi.

Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu üyesi Hasan Yüksel, “aldığımız duyumlar üzerine orman genel müdürlüğünden gelen dosyaya dosyayı  yetersiz ve eksik görüp imza atmayan şefler ve orman işletme müdürlüğündeki gerekli personel hakkında soruşturma bir açığa alma söz konusu olduğunu duyduk. Bir haftadır Artvin Orman bölge müdürlüğü bağlı şefler ve işletme müdürleri Hopa’da kendi çalıştaylarını yapıyordular. Aldığımız habere göre Hopa’dan iki orman işletme şefi geçici görevle Cerattepe bölgesini madencilere peşkeş çekmek için bugün görevlendirilmiş. Bu konunun takipçisiyiz takipçisi olacağız. Dernek Başkanımız bununla resmi başvurusunu orman bölge müdürlüğüne yaptı. Soruşturma ve açığa alınan altı kişi olduğunu söyledi. Fakat orman genel müdürlüğünün Orman bölge müdürünün bu konuda hiçbir bilgisi olmadığını söylüyor fakat görüştüğümüz yetkililer kendilerinin tehdit aldığın sürüleceklerini kendileri hakkında soruşturma açılacağını söylüyorlar” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek