...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeni Patronumuza Merhaba

11 Kasım 2016 - 760 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Yeni Patronumuza Merhaba
Yeni Patronumuza Merhaba

Yeni Patronumuza Merhaba

 

ABD’de seçime katılma oranları oldum olası çok düşük; %60’ların altındadır hep.
Yani ABD halkı kim seçilirse seçilsin ABD için bir şeyin değişmeyeceğini, ülkelerini sermayenin idare edeceğini, silah, sağlık,enerji piyasasını kontrol eden dev kartellerin borusunun öteceğini bilirler.

Bir önceki başkan OBAMA, siyahi oluşu, kökeninin Afrika ve İslamla ilintisi nedeniyle özellikle parlatılmış ve seçtirilmişti. Gerçekte küresel sermaye patronlarının makyaj malzemesiydi. Dünya çapında ve özellikle yoksul Afrika ve İslam ülkeleri nezdinde hayli bozulan ABD imajını onarmakla görevliydi ve bu işte hayli  başarılı olduğu söylenebilir.

Obama görünüş olarak esmer, hayli sempatik bir barış güverciniydi; ama ekibi şimdinin kaybedeni Hilary dahil şahinlerden oluşuyordu.

ABD seçimleri, dünya çapında önemli  görülüp merakla takip edilse de ABD’nin gerçek başkanı, uzun yıllardan beri para olmuştur. Özellikle silah ve petrol sermayesinin çıkarına dokunan onlarca başkan, suikastlerle tarihe yolcu edilmişlerdir.

Bu ülkedeki seçimler, kendi yuttaşlarından ileride bizim gibi ezik karakterli, sömürge ruhlu toplumların; yani züğürtlerin derdidir daha çok.

Bizim medya leşkerleri, aylardır ABD seçimleri üzerine kafa yoruyor; sade suya tirit, hepsi birbirine benzer yorumlar yapıyorlar. Sokakta kamera gören vatandaşımız derseniz; bu konuda ABD halkından daha duyarlı ve bilgili maşallah.

Gerçek şudur ki ABD’de kim kazanırsa kazansın, bizim için bir şey değişmeyecektir.
Benim açımdan bu seçimin gösterdiği tek önemli şey vardır: Dünya giderek kaliteden uzaklaşıyor ve lümpenleşiyor. Hemen tüm Batı ülkelerinde sanat değil para, estetik değil bayağılık, sanatçılar değil, soytarılar kazanır oldu son yıllarda.

ABD’nin yeni başkanı da böyle bir adam. Paranın şımarttığı lümpen bir soytarı. Berlusconi, Sarkozy ikilisiyle başlayan, bizde de meyve veren bir sürecin üzerine dikilen sarı bir tüy.

Ve yeni başkanın sözlerini dinlerken acı bir gerçeği fark ettim. Biz Trump’umuzu onlardan çok önce seçmiştik.

Adam BALKON KONUŞMASI yapıyordu sanki. Şöyle diyordu: “Artık bir araya gelme ve tek vücut olma zamanı. Bütün Amerika’ nın başkanı olacağım”

Bu sözlerin benzerlerini birkaç kez ANKARA’daki bir balkondan duymuştum. Yazık ki hiçbiri doğru çıkmamıştı.

Söyleyen ağız farklı da olsa zihniyet aynıydı ve doğru değildi söyledikleri. Ekonomi konusundaki vaadleri, zenginlerin değirmenine su taşıyacak uygulamalardı Trump’un. Dolayısıyla tüm ABD’lilerin değil de daha çok zenginlerin başkanı olacaktı.

Toplumsal konularda verdiği mesajlar, dinci ve ırkçı bir faşizmin izlerini taşıyordu. Bu yüzden tüm vatandaşların değil, en çok Hıristiyanların, beyazların  başkanı olacaktı

“Bunlar var ya bunlaar…!” diye söze başlayan yerli Trump’umuz misali; o da seçim öncesinde: “Bu Müslümanlar var ya bunları artık ABD’ye almamak lazım. Hatta gelenleri de kovmak lazım.” demişti; ama olsun. Bu düşünce ve sözlerin, balkonda yeri ve önemi yoktu. Balkondan indikten sonra gündeme getirilecek uygulamalardı onlar.

“Ayağıma yer edim, gör ki sana ne edim…” düşüncesinin Atlantikteki temsilcisiydi TRUMP. Ve bizdeki zihniyet ortağıyla kameralar önünde bir dargın bir barışık, kapılar ardında ise ballı kaymaklı ilişkilere devam edecekti.

ABD’nin iç-dış politikası; biz köle ruhlular, ne kadar önemsesek de onlarca yıl öncesinde planlanan ana eksenden asla sapmayacaktı. Bizim akşamdan sabaha karar değiştiren, fırfırlarımızın düşüncelerinin baş CONİ ve ekibinin gözünde hiçbir değeri bulunmuyordu.

Hep olduğu gibi zenginin malı, züğürdün çenesini yoruyordu; ama züğürtlerin bundan şikayetleri yoktu.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek