...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeni Kaymakam Musa Göktaş Göreve Başladı

03 Ekim 2018 - 1.321 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Yeni Kaymakam Musa Göktaş Göreve Başladı
Yeni Kaymakam Musa Göktaş Göreve  Başladı

Yeni Kaymakam Musa Göktaş Göreve  Başladı

Cittaslow Ünvanlı ilçemizin Yeni Kaymakamı Musa Göktaş Göreve Başladı

Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Şavşat Kaymakamlığına Atanan Kaymakam Musa Göktaş Şavşat’a Gelerek Göreve Başladı.

Şavşat’ta görev yapmakta olan idareci ter tarafından yapılan karşılama töreninden sonra Kaymakam Musa Göktaş Belediye Pasajı üzerinde bulunan bütün halkla el sıkışarak kısa bir konuşma sonrası Kaymakamlık makamına geçti.

Şavşat Kaymakamı Musa Göktaş Şavşat’ta göreve başlamanın ve değerli Şavşat halkına hizmet etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadığını belir-terek, “Kamu hizmetlerinin vatandaşlara etkin bir biçimde sunulması için çalışacağız. İlçenin turizm potansiyeli canlandırılmalı.Vatandaşların refah düzeylerinin arttırılması ve iyi olan eğitim düzeyinin daha da yükseltilmesi için hep beraber çalışacağız” dedi.

Göktaş, Şavşat’ın tarihiyle, doğası, kültürel zenginlikleri ve kendine özgü kültürü ile ülkemizin en güzel ilçelerinden biri olduğunu söyleyerek, zaten Cittaslow Unvanı almış olması daha sonra ülke genelinde en yaşanılabilir kent olarak seçilmesi her şeyi anlatmaya yetiyor. ilçenin kalkınması için bütün kurumlarımız birlik beraberlik içerisinde koordineli bir çalışma ile yatırımların süratle gerçekleşmesi yönünde çaba harcayacaklarını belirtti.

Karşılama törenine Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Garnizon Komutanı Binbaşı Aytunç Ünsay ve diğer daire müdürleri ile sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakam Musa Göktaş Belediye Pasajı üzerinde daire amirler, ve vatandaşlarla kısa bir çay sohbeti yaparken yapmış olduğu konuşmada; “Bugün itibarı ile Şavşat Kaymakamlığı görevimize Bismillah diyerek başladık. Başlamadan öncede vatandaşlarımız gerek sosyal medyadan gerekse arayarak çok sıcak bir karşılama yaptılar. Bundan dolayı hepsine minnetlerimi sunuyorum. Bundan önce Çankırı Eldivan Kaymakamlığı ve Çankırı Vali Yardımcılığı vekilliği yapıyordum. Yaklaşık 1 O yıldır devletimizin çeşitli kademelerindeyim. Merkez ve taşra teşkilatlarında çalıştım.Memurluktan başlayıp üst kademelere doğru birçok görevlerde bulundum.” dedi.

7 /24 Halkımızın Hizmetinde Olacağız

Göktaş, “Şavşat’ta gerek belediyemiz gerek diğer kurumlarımız olsun koordineli bir şekilde çalışacağız. Bu şekilde vatandaşlarımıza en üst düzeyde hizmet vereceğiz. Esasen söylememize gerek yok ama bir kere daha ilk gün mesajı olarak söylemiş olalım. Vatandaşlarımıza devletin kapıları gerek şahsımın gerekte tüm daire amirlerimizin kapıları vatandaşa 7 gün 24 saat açık olacak. Herhangi bir din dil siyasi görüş olmaksızın vatandaşlarımıza elimizden gelen hizmeti sunacağız.” dedi.

Şavşat’ı Daha Tanınır Hale Getireceğiz

Kaymakam Göktaş, “Gelmeden önce Şavşat hakkında biraz araştırma yaptım. Daha önce bu bölgeye gelmek kısmet olmamıştı. Çok güzel bir doğası var. 2015 yılında alınmış olan bir Cittaslow unvanı var. Bu çok çok önemlidir. İlçemizin daha tanınır bir hale gelmesi için elimizden geleni yapacağız. İlçemizin içerisinde bulunan bu tarihi turistik ve doğal güzellikleri her tarafa tanıtacağız. İlçemiz yaşanılabilir bir şehir. Bütün kurumlarımızla gererek asayiş gerekte diğer konularda ne gerekiyorsa bunları yapacağız. Asayiş konusunda bir sıkıntımız olmaması bizlere sevindirici olmuştur. Eğitim konusunda okuma yazma oranı çok yüksek bir ilçemiz. Bunu devamını sağlamak ve daha da gelişimini sağlamak için önemli çalışmalar içerisinde olacağız. Şavşat ve çalışmalarla ilgili olarak bütün kurumlardan brifing alacağım.” dedi.

Köylerimiz Çok Önemli

Göktaş, “Köylerimiz çok çok önemli. Gidilmedik köy bırakmayacağız. Belediye Başkanımız İl Genel meclis üyelerimiz ve diğer kurumlarımızla birlikte köylerimiz ziyaret ederek sorunlarını yerinde tespit edip çözümü noktasında ne gerekiyorsa onu yapacağız.” dedi.

Kimsesizlerin Kimsesi Olacağız

Şavşat Kaymakamı Musa Göktaş, “Sosyal projeler benim için çok önemli. Özellikle şehit ailelerimiz, engellilerimiz bakıma muhtaç ailelerimizi kimsesiz vatandaşların kimsesi olacağız, evlerinde ziyaret edeceğiz. Diğer hizmetler bir şekilde yapılıyor ama bu sosyal projelere önem verelim. Bu konuda özellikle desteklerinizi bekliyorum. Hep beraber Şavşat’ ı daha yaşanılabilir bir şehir haline getireceğiz.” şeklinde ifade etti.

Bayrağı BİZ Devraldık

Göktaş, “Ben benden önceki dönemlerde ilçemize katkı sağlamış olan Kaymakamlarımıza yapmış oldukları çalışmalardan dolayı ve vermiş oldukları emeklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Şimdi bayrağı biz devraldık. Buraya atanmamızda katkılarından ve güvenlerinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve içişleri Bakanlığında ki değerli meslek büyüklerimize de şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Şavşat’a Gelirken Ağlanmaz, Giderken Ağlanır

Kaymakam Musa Göktaş; “Hep stk sık duyduğum bir söz vardı. Şavşat’a gelende ağlar, gidende ağlar. Ben gelirken ağlamadın. Şavşat gelinirken ağlanılacak bir yer değil. Ben gelirken çok mutlu ve huzurlu geliyorum ama dönerken ağlayacağıma şimdide eminim.” dedi.

Şavşat’ın En Önemli Özelliği Güzel İnsanıdır

Göktaş; “Dün eşimle birlikte Şavşat’da gezerken kimseye Kaymakam olduğumu söylemedim. İlçeyi gezdik insanları çok sıcak kanlılar. Çok misafirperverler. Bizleri bir çocukları gibi bağırlarına bastılar. Elbette tarihi değerleri coğrafi değerleri çok çok önemli ama Şavşat’ın en büyük özelliği güzel insanı. Onun içinde diyorum ki Şavşat’a gelirken gülersiniz giderken ağlarsınız. İnşallah görevimizin başta vatandaşlarımıza, şahsıma siz değerli daire amirlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’te yapmış olduğu konuşmada Kaymakam Musa Göktaş’a hoş geldiniz diyerek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Öztürk; Bugün Şavşat bir başka güzel. Kaymakamımız her şeyi çok güzel özetlediler. Belli ki gelmeden önce Şavşat’ ı çok iyi tanımış. Bize Kaymakam beyin sözünün üstüne söz söylemek düşmez. Şavşat her yönü ile yaşanılabilir bir kenttir. Sosyal projeler anlamında sizlerin katkı ve destekleri ile çok önemli projeler gerçekleştireceğiz. Bizlere de sosyal belediyecilik anlamında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu yıl bilindiği gibi Artvin Valiliği yılın Valisi, Şavşat’ımız da yılın en yaşanılabilir kenti seçildi. Şavşat halkı özellikle yabancılara karşı son derece sıcak kanlı ve misafirperverdir. Saygıdeğer Kaymakamımızla birlikte Şavşat’a daha önemli değerler katarak çıtayı daha da yükseğe çıkaracağız. Daha ilçemize hizmet etmiş olan Kaymakamlarımıza ve burada bu hizmetlerin halka ulaşmasında önemli görevleri olan bürokratlarımıza çok teşekkür ediyorum. Şavşat biz olmadan da vardı bizden sonrada var olacaktır. Ama önemli olan Cenab-ı Allah’ın vermiş olduğu mevcut değerleri koruyarak gelecek nesillere aktarmaktır. Şavşat halkı adına Şavşat Belediyesi ve şahsım adına sizlere tekrar hoş geldiniz diyor, yeni görevinizde başarılar diliyorum. Sağlıklı mutlu bir çalışma sistemi yakalayacağımıza inancım tamdır. Size saygı ve sevgiler sunuyorum.” dedi.

Karşılama töreni sonrası makama gitmeden önce çevrede bulunan vatandaşlarla ve Kaymakamlık makamına yürüyerek giderek yol boyu bütün vatandaşlar ile tokalaşması vatandaşları oldukça mutlu etti.

Yapılan konuşmalar sonrası Atatürk büstü önünde çekinilen hatıra fotoğraf sonrası Kaymakam Musa Göktaş Kaymakamlık makamına geçerek görevine başladı.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek