...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yavuz Köyü Yaşlılar Yerleşkesi İftar Organizasyonu

17 Haziran 2016 - 1.003 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Yavuz Köyü Yaşlılar Yerleşkesi İftar Organizasyonu
Yavuz Köyü Yaşlılar Yerleşkesi İftar Organizasyonu

Yavuz Köyü Yaşlılar Yerleşkesi İftar Organizasyonu

Şavşat Müftülüğü, Ramazan ayında durumu müsait olan köylerde 30 gününde bir gün iftar yemeği organizasyonu yapılmasını düzenlemişler. Bu düzenlemenin biri de 13 Haziran Pazartesi günü Yavuz Köyü “Yaşlılar Yerleşkesinde” yapıldı. Bu organizasyon Yavuz Köyü Muhtarlığı ile yaşlılar yerleşkesinin ortak çabaları ile gerçekleştirildi. Ramazan iftar saatinde Şavşat Kaymakamlığı bünyesindeki daire müdürlerinin de katılımları ile Yavuz köyünün halkı kadın erkek ve yaşlılar yerleşkesinde ikamet eden yaşlıların tamamı ile yerleşkenin yönetim kadrosu ve hizmet elemanlarının tamamı katılmıştı. Gelen misafirlere sofra hizmeti yaşlılar yerleşkesinin hizmet elemanlarınca yapılıyordu.

Bu organizasyonun hazırlanmasında olağan üstü gayret gösterenlerin başını yaşlılar yerleşkesinin aşçıları Yunus Keskin ve Akın Dede çekerken köy imam hatibi ve eşi de yemeklerin hazırlanıp sofralanmasına emeği geçenlerdendi.

Bu işlerin oluşum aşamaları yaşlılar yerleşkesi müdürü, müdür yardımcısı ve memur erbabının bilgisi ve gözetimi altında yapılmaktaydı.

İftar yemeği organizasyonu tertip, temizlik, hizmette kusur yapmama bakımından birinci sınıf organizasyondu.

Bu tür organizasyonların insan ve İslami açıdan oldukça önem taşımaktadır. Çünkü insanlar samimiyet ve sevgi bağları ile birbirine bağlamaktadır. İftar yemeği sohbetlerinin psikolojik ve sosyolojik özellikleri vardır. İnsanları yumuşatıcı yakınlaştırıcı ve barıştırıcı özellikleri vardır. Küskünlere, dargınlıklara, geçmişten gelen husumetlere dur artık yeter der.

İftar yemeğinin hemen arkasından ilçemiz Müftüsü İdris Bey’in yaptırdıkları sofra duası ve onun peşinden köy camii kürsüsünden yaptığı vaaz ve nasihatin anlamı da buydu. Müslüman olmanın İslam hüviyeti taşımanın anlamı da budur. Yaşadığımız toplum içinde sevgi, saygı, hürmet ve muhabbet ortamı içinde yaşamak. Böyle yaşamak için de hak hukuk ve adalet ilkelerine rayet etmek olmalıdır. Her şeyin çoğu bana, iyisi bana, güzeli bana dersek hakça paylaşmaya uymamış oluruz. Bu da toplumsal düzeni zedeler ve bozar.

Gönül ister ki bu denli organizasyonlar köylerimizin hepsinde olsun. İyilikler, güzellikler, muhabbetler, ortaklaşa paylaşılsın. Kavgalar, nizalar olmasın. Ortaya çıkan basit adli ve idari davalar bile  kireçli kapılara sürtünmeden köy ve komşu akraba ortamında çözüme kavuşsun.

Komşular, akrabalıklar, arkadaşlıklar zedelenmeden yana olmadan nesilden nesile intikal etsin.

Yavuzköyünde Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi var olduğu müddetçe yavuz köyünün kazanımı olacaktır. Yavuzköyüne “işte köy dediğinde böyle olur” dedirtecektir.

Olanca yemenim odur ki, Yavuzköyü Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi her zaman yönetim kadrosu bu yerleşkenin yönetiminde olsun. Hali hazır ki düzenini yaşatsın.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek