Dolar : Alış : 6.0463 / Satış : 6.0572
Euro : Alış : 6.7549 / Satış : 6.7670
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin33°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1465 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı

11 Eylül 2018 - 1.118 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı
Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı

Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın Malazgirt Kaymakamlığına Atanırken, Yeni Şavşat Kaymakamlığına ise Eldivan Kaymakamı Musa Göktaş Atandı

Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın Malazgirt Kaymakamlığına Atanırken Yeni Şavşat Kaymakamlığına ise Eldivan Kaymakamı Musa Göktaş Atandı.

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği duyuruldu. İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 4 71 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.

Buna göre, İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında görevli 8 mülki idare amiri başka bir göreve atanırken, 8 kaymakam ve bir vali yardımcısı merkezde değişik görevlere getirildi.

Merkezde görev yapan 11 mülki idare amirinin, vali yardımcılığı ve kaymakamlığa atamaları yapıldı.

VALİ YARDIMCISI SAYISI AZALTILDI

Vali yardımcılarının kayma-kamlıklara atanmasıyla vali yardımcılığı sayısında azaltılmaya gidildi. Böylece 610 olan vali yardımcısı sayısı, iki yıllık süreçte 314’e indirildi. Doğu ve Güneydoğu Ana-dolu Bölgelerindeki ilçelere tecrübeli ve başarılı kaymakamların atamaları planlandı. Yapılan atamalarla söz konusu bölgelerdeki tüm ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirilerek kaymakamsız ilçe bırakılmadı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde kayyum olarak çalışan ve görev süresi biten kaymakamların başka il ve ilçelere atamaları yapıldı. Kayyum olarak görev yapan kaymakamlardan Doğubayazıt Kaymakamı Ulaş Akhan’ın Antalya’nın Kaş ilçesine, Kızıltepe Kaymakamı Ahmet Odabaş’ın İstanbul’un Arnavutköy ilçesine, Nusaybin Kaymakamı Er-gün Baysal’ın Antalya’nın Finike ilçesine ve Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı’nın Yalova’nın Çınarcık ilçesine atanmaları, söz konusu atamalara örnek olarak gösterildi.

GENÇ KAYMAKAMLARA GÖREV VERİLDİ

Yapılan atamalarla İstanbul’ da 12, İzmir’de 10 ve Ankara’da 3 ilçenin kaymakamı değiştirildi. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerin ilçelerine ve stratejik durumu bulunan ilçelere daha genç kaymakamlar atandı. Büyükşehir ilçelerine kadın kaymakam atama prensibine de devam edildi. Merkezde görev yapan mülki idare amirlerinin kaymakamlık ve vali yardımcılıklarına atanmasıyla da taşra teşkilatı güçlendirildi. Yapılan bu atamalar sonucunda Şavşat Kaymakamlığına Eldivan Kaymakamı Musa Göktaş’ın ataması yapılırken Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın ise Malazgirt Kaymakamlığına atandı. Artvin genelinde ise Murgul Kaymakamı Arif Oltulu Ulukışla Kaymakamlığına atanırken Murgul Kaymakamlığına Kabadüz Kaymakamı Mustafa Uğur Özerden atandı. Artvin Vali Yardımcılığına Yazıhan Kaymakamı idris Akça, Hopa Kaymakamlığına Ardahan Vali Yardımcısı Abdülrezzak Canpolat, Aıtvin Kemalpaşa Kaymakamlığına ise Malazgirt kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar’ın atamaları yapıldı.

MUSA GÖKTAŞ

MUSA GÖKTAŞ

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika