...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Ömer Doğanay, İşsizlere Umut Işığı Oldu

11 Nisan 2017 - 1.066 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Vali Ömer Doğanay, İşsizlere Umut Işığı Oldu
Vali Ömer Doğanay, İşsizlere Umut Işığı Oldu

Vali Ömer Doğanay, İşsizlere Umut Işığı Oldu

Karadenizli İş Adamlarından Erkan Eryiğit Artvin Bölgesine Bazı Önemli Yatırımlar Yapmak İçin Artvin’e Gelerek Arhavi Ve Şavşat İlçelerinde İncelemelerde Bulundu.

İş adamı Erkan Erğiyit, 2015 Yılında İtalya’nın Milano kentinde Cittaslow (Sakin Şehir) unvanı alan Şavşat ilçesine gelerek çeşitli saha çalışması yaptı.

Vali Ömer Doğanay’ın yönlendirmesi ve destekleri ile çe-şitli iş sahaları açacak olan iş-adamı Erkan Erğiyit, Şavşat’ta yapmış olduğu çalışmalarda Şavşat’ın doğal güzellikleri karşısında adeta büyülendi.

Arhavi ve Şavşat çeşitli fabrikalar açacak olan İş Adamı Erkan Erğiyit özellikle Şavşat ’ta turizme yönelik faaliyetlerin yapılacağına dikkat çekti.

İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu ile birlikte Şavşat evini, Yavuzköy, Kocabey, Meşeli,  Ciritdüzü ve Cevizli köylerini gezerek turizme yönelik neler yapılabilir konusunda incelemelerde bulundu.

Şavşat Karagöl’ü oldukça beğenen Erğiyit,  burayı turizme kazandırmak gerekir bunun içinde yöresel dokuyu bozmadan çeşitli turizm faaliyetlerinin olması bu bölgeyi kalkındıracağını söyledi.

Daha sonra Cevizli köyünde bulunan tarihi Tibet Kilisesini de gezen Erkan Erğiyit, bura-sının da inanç turizmine açılabileceğini ve yöre halkına büyük katkı sağlayacağını kaydetti.

Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan iş adamı Erkan Erğiyit “Ben Karadenizli bir iş adamıyım. Ülkemi, Karadeniz’i Trabzon’u, Artvin’i ve bütün illerimizi çok seviyorum. Karadeniz’in kalkınması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu konuda Artvin Valimiz Sayın Ömer Doğanay, Artvin’e yatırım yapmamızda destekçimiz oldu. Sayın Valimizin de girişim ve çabaları ile çok yakın zamanda Arhavi’de Cam işletme tesisi, pvc profil fabrikası açacağız.  Hemen arkasından su ve meyve suyu depolama ve şişeleme fabrikalarımız devreye girecek. Bunların hemen devamında da turizmle ilgili Trabzon ilimizde birkaç yatırımımız var. Buna ek olarak da biliyorsunuz Şavşat dünyada en sakin şehir bir ilçemiz seçildi. Onun için turizme yönelik yöre mimarisine uygun ahşap bungalov tipi tesisler yapacağız. Trabzon’a geçen yıl Arap ülkelerinden gelen 500 bin turistin ilk etapta yüzde 10’unu da Şavşat’a çekmeye çalışacağız. Bunu da başaracağımız kapasitemiz var. Bu konuda oldukça deneyimliyiz. Ayrıca bu konuda Valimiz ve ekibi de arkamız da kendilerine teşekkür ediyorum. Biraz daha mücadele ederek bölgemizin kalkınması için elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz. Ben bütün girişimci arkadaşlarımızı Artvin’e, Arhavi’ye ve Şavşat’a ve diğer ilçelerimize bekliyorum.  Biz buralıyız ve buraların kalkınması için biz elimizden geleni yapacağız ve diğer girişimcilerimizin de yapmalarını istiyoruz. Şu an Şavşat’tayım. Buranın doğası beni büyüledi. Böyle bir güzellik hiçbir yerde yok. Şu ana kadar tanıtım konusunda neden eksik kalınmış bunu da bilmiyorum. Ben bu güzellikler içerisinde bütün yatırımcı arkadaşlarımızı bu bölgeye bekliyorum ve bu konuda Valimizin de ve bizlerinde bu konuda yanlarında olacağımızı da belirtmek istiyorum. Ben Şavşat’ ta şunu gördüm. Trabzon veya Kars’tan buraya gelebilmek için bir hayli yol var. Gelen turist yorgun olacağı için burada konaklaması gerekir. Onun için burada konaklama tesisleri yapmak lazım. Biz bu konuda çalışma başlattık. Bu güzelim doğayı bozmadan yapılacak olan ahşap yöre mimarisine uygun tesislerle gelen turistleri burada birkaç gün konaklamalarını sağlarız. Ayrıca bu bölge de Şavşat Çermik köyünde bulunan bir kaplıca var oraya da bir termal tesis yapmayı düşünüyoruz. Bu bölgeye yatırım yapacak olanlar gelsinler asla pişman olmayacaklar, ben pişman değilim” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu ise yatırımların artarak devam edeceğini söyledi.

Arhavi’ye ve Şavşat’a yapılacak olan yatırımları çok önemsediklerini ve bölge insanının istihdamına büyük katkı sağlayacağına inandığını belirterek, şunları söyledi:

”Artvin’in,  dağından, köylerinden, şehrine kadar muhteşem doğal güzellikleri olan bu şehrimize yatırım yapacak olan bu iş adamlarımıza ve bu iş ad-amlarımızı bu bölgeye çekmeye çalışan Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Bu bölgeyi turizme açmak ve kalkındırmak için bize düşen ne görev varsa onu yapmak için budayız. Bu iş adamımız Erkan Beyde ilimizi ziyaret ederek bölgede incelemelerde bulundu. İnşallah biz ilimizi turizmle alakalı veya diğer yatırımlarla alakalı olarak doğayı bozmadan yapılacak olan çalışmalar için her türlü çabayı göstereceğiz. Sayın Valimiz ve diğer bürokratlarımız el birliği ile çalışmaktayız. İnşallah sonucunu da alacağız. Son zamanlarda birçok talepler var bunları değerlendiriyoruz. Cam tesisi, fındık tesisi, meyve suyu tesisi,  su tesisi konuların da çalışmalar yapılmaktadır.” diye konuştu.

Yapılacak olan bu yatırımlar bölgede sevinç yarattı. Özellikle işsizlik konusunun Artvin’de biteceğini belirten bölge sakinleri Vali Ömer Doğanay’a ve yatırım yapacak olan iş adamlarına teşekkür etti.

İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu,  iş adamı Erkan Yiğit ve beraberindekiler önümüzdeki günlerde yine bu bölgeye gelerek çeşitli faaliyetler içerisinde olacaklarını belirterek Şavşat’tan ayrıldılar.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek