...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1690 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali İnce, 15 Temmuz Vatan Şehidimizin Annesini Ve Kardeşlerini Kabul Etti

24 Ağustos 2016 - 1.118 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Vali İnce, 15 Temmuz Vatan Şehidimizin Annesini Ve Kardeşlerini Kabul Etti
Vali İnce, 15 Temmuz Vatan Şehidimizin Annesini Ve Kardeşlerini Kabul Etti

Vali İnce, 15 Temmuz Vatan Şehidimizin Annesini Ve Kardeşlerini Kabul Etti

Artvin Valisi Muhterem İnce, Yusufelili şehidimiz Özel Harekat Polis Memuru Erol İnce’nin annesi Gülşen İnce ile ailesini makamında kabul etti.

Vali İnce, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara ilinde bulunan Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan Özel Hareket Polis Memuru Erol İnce’nin 74 yaşındaki annesi Gülşen İnce ile ailesini kabul ederek, “başsağlığı”  dileklerini yineledi.

Darbe girişiminde şehit düşenlerin ülkenin, devletin ve milletinin güvenliği için şehit olduğunu belirten Vali İnce, “Bizlerin birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağını bütün dünyanın bilmesi lazım. Darbe girişiminde şehit düşen kolluk kuvvetleri ile vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum” dedi.

Vali İnce, demokrasi ve milli iradeye yapılan saldırıya millet olarak verilen mücadelenin ve aziz şehitlerimizin anısına, bazı okulların isimlerini 15 Temmuz Vatan Şehitlerinin adlarıyla değiştirerek ölümsüzleştirdiklerini kaydetti.

Darbe girişiminde bulunanlar ve FETÖ / PDY ve tüm terör örgütleri ile sonuna kadar mücadele edeceklerini ve tüm izlerini kazıyacaklarını vurgulayan Vali İnce, “Devleti, ülkesi, vatanı, milleti ve bayrağı uğruna gözünü kırpmadan şehit düşen güvenlik güçlerimizin isimlerinin de belirlediğimiz okullarda yaşaması için bazı okullarımızın isimlerini aziz şehitlerimizin isimleriyle değiştirdik. Ruhları şad olsun” diye konuştu.

Vali İnce, devletin her zaman gazilerin ve şehit ailelerinin yanında olacağını ve kapılarının kendilerine sonuna kadar açık olduğunu kaydetti.

Ziyaretin ardından Vali İnce, Artvin Valiliğince alınan kararlar doğrultusunda ismi “Şehit Erol İnce İmam-Hatip Ortaokulu” olarak değiştirilen okulu şehidin annesi Gülşen İnce ve beraberindeki ailesi ile birlikte ziyaret etti.

Şehidin annesi Gülşen İnce ise oğlunun isminin yaşatılması amacıyla adının bir okula verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek