...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Doruk, Şavşat Meydancık Köyünde Bazı Ziyaret ve incelemelerde Bulundu

25 Eylül 2019 - 139 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Vali Doruk, Şavşat Meydancık Köyünde Bazı Ziyaret ve incelemelerde Bulundu
Vali Doruk, Şavşat Meydancık Köyünde Bazı Ziyaret ve incelemelerde Bulundu

Vali Doruk, Şavşat Meydancık Köyünde Bazı Ziyaret ve incelemelerde Bulundu

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, İlçemize Bağlı Meydancık Köyünde Askeri Birlikler ile “Yeşil Yol Projesi” Kapsamında Sürdürülen Yol Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Vali Doruk, beraberindeki İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, İl Jandarma Komutanı

Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Şavşat Kaymakamı Musa Göktaş ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş ile birlikte ilk olarak 3. Hudut Bölüğü´nü ziyaret etti. Askeri mangayı selamlayan Vali Doruk, ardından bir süre hudut bölüğünde incelemelerde bulundu.

Şeref defterini de imzalayan Vali Doruk, daha sonra Jandarma Karakolu’nu ziyaret etti. İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz’ın karşıladığı Vali Doruk, burada vatani görevini ifa eden erlerle merhabalaştı. Vali Doruk, karakolun mevcut yapısı ve idari yapısı hakkında Albay Yılmaz’dan bilgi aldı.

“Yeşil Yol Projesi” çalışmalarını yerinde inceledi

Vali Doruk, askeri birlikleri ziyaretinin ardından “Yeşil Yol Projesi” kapsamında sürdürülen yol çalışmalarını yerinde inceledi. Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon illerini kapsayan “Yeşil Yol Projesi, bölgenin sahip olduğu kültürel mirasın korunarak gelecek kuşaklara aktarılması, sürdürülebilir turizm açısından önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır. Yeşil Yol Projesi ile birlikte bölgede yaygın olarak yapılan festival, şenlik, kültürel ve sportif organizasyonlar ile bölgenin turizm alanında gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor. Ayrıca yaylaları üst kottan birbirine bağlayarak Yayla Turizmi, Trekking, Sportif Turizm alanlarında katkı sağlayacaktır. İlimizi ziyaret eden misafirlerimiz de Yeşil Yol güzergâhını değerlendirerek Şavşat-Borçka bağlantısını sıklıkla kullanılmaktadır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek