...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Doğanay’dan Murgul Huzurevi Sakinlerine Ziyaret

04 Ekim 2016 - 1.416 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Vali Doğanay’dan Murgul Huzurevi Sakinlerine Ziyaret
Vali Doğanay’dan Murgul Huzurevi Sakinlerine Ziyaret

Vali Doğanay’dan Murgul Huzurevi Sakinlerine Ziyaret

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Murgul ilçesinde huzurevi sakinlerini ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Doğanay ve eşi Esma Doğanay Hanımefendi, Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam ve Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Murgul Huzurevini ziyaret ederek, burada kalan yardıma ve bakıma muhtaç yaşlılarla yakından ilgilenerek samimi ve sıcak bir ortamda bir süre sohbet etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ”Sevgi Evleri” olarak hizmet veren binanın modernize edilerek 48’i normal yaşlı, 12’si özel bakım gerektiren yaşlılar olmak üzere toplam 60 kişi kapasiteli Huzurevi’nde incelemelerde bulundu.

Ziyarette, Murgul Huzurevi Müdürü Aslan Kılıç, yaklaşık sekiz ay önce hizmete açılan huzurevinde toplam 34 kişinin kaldığını söyledi.

Vali Doğanay ile Hanımefendi huzurevi sakinlerinin her biri ile yakından ilgilenerek, dilek ve sorunlarını dinledi.

Her türlü ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılandığını ve görevli personelin kendilerine çok iyi davrandığını belirten huzurevi sakinleri, devletin kendilerine sahip çıkmasından dolayı memnun olduklarını dile getirdiler.

Huzurevi sakinleri, Vali Doğanay ile Hanımefendi’nin ziyaretinden duydukları memnuniyetlerini dile getirerek teşekkürlerini ifade ettiler.

-Her türlü ihtiyaçları karşılanacak

Bazı huzurevi sakinleri ülkede ve dünyada yaşanan haber ve olayları izleyebilmek amacıyla televizyon talebinde bulundu.

Yaşlılıklarından dolayı zaman zaman sağlık sorunu yaşadıklarını belirten huzurevi sakinleri, Vali Doğanay’dan uzman doktorların kendilerini belirli aralıklarla huzur evinde ziyaret ederek, muayene etmelerini istedi.

Devletin her zaman yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarının yanında ve hizmetinde olduğunu belirten Vali Doğanay,  huzur evi sakinlerinin dile getirdikleri televizyon ve doktor talebinin en kısa sürede yerine getirileceğinin sözünü verdi.

Huzur evi sakinleri ile sohbet eden Vali Doğanay ve eşi Esma Doğanay Hanımefendi, fırsat buldukça kendilerini ziyaret edeceğini söyleyerek ilçeden ayrıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek