Dolar : Alış : 5.5398 / Satış : 5.5497
Euro : Alış : 6.1414 / Satış : 6.1524
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1494 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Doğanay, Yaşlıları Unutmadı

28 Mart 2017 - 1.126 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Vali Doğanay, Yaşlıları Unutmadı
Vali Doğanay, Yaşlıları Unutmadı

Vali Doğanay, Yaşlıları Unutmadı

Artvin Valisi Ömer Doğanay, “Yaşlılara Saygı Haftası” Kapsamın da Şavşat Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Huzurevi’ni Ziyaret Ederek, Huzurevi Sakinleri İle Sohbet Etti

“Sakin Şehir” unvanlı Şavşat ilçesinde 1500 rakımlı Yavuzköy köyündeki Şavşat Naime-İsmail Yılmaz Huzurevi’nde kalan huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenerek sohbet eden Vali Doğanay, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle huzur evinde kalan yaşlıların haftalarını kutladı, gül ve çeşitli hediyeler verdi.

Huzurevi sakinleri, Vali Doğanay ve beraberindekilere ziyaretleri nedeniyle memnu-niyetlerini dile getirerek, teşekkür ettiler.

Vali Doğanay, burada yaptığı konuşmada, devlet olarak bakıma muhtaç yaşlıların her zaman yanında olduklarını ve devletin kapılarının kendilerine sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

Yaşlıların, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültür, milli ve manevi değerlerin yarınlara taşınmasını sağlayan,  en değerli varlıklar olduğunu belirten Vali Doğanay, “Yaşlılara sağlıklı, aktif ve mutlu oldukları bir hayatı sağlamanın herkesin görevi olduğunu düşünüyorum. Valilik olarak biz de yaşlı vatandaşlarımıza götürdüğümüz hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yaşlılarımızın toplum içinde kendi kendilerini idare edebilmeleri, üretken ve saygın bir şekilde mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri temel gayemizdir.” dedi.

Vali Doğanay, bütün çabalarının yaşlıların huzur içinde hayatlarını sürdürmelerini sağlamak ve ihtiyaç duyduklarında devletin sıcak yüzünü onlara göstermek olduğunu kaydederek, “Üzerimizde emeği olan yaşlılarımız için yapacağımız her güzel iş, hem vicdani hem de insani sorumluluğumuzun gereğidir. Bu vesile ile değerli büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutluyor ve ellerinden öperek, minnet ve şükran duygularımla sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum.” ifadesini kullandı.

Huzurevi sakinlerinden 95 yaşındaki Nuri Aydın, 70 yaşındaki Zekeriya Yıldız, 91 yaşındaki Nazhanım Efe ile 75 yaşındaki Şehriban Demir, ziyaretlerinden dolayı Vali Doğanay’a teşekkür ederek, duygularını dile getiren şiir,  mani  ve türküler okudu.

Ziyarette,  Vali Doğanay huzurevi sakinleri ile birlikte üzerinde “Yaşlılar Haftası Kutlu Olsun” yazılı yaş pastayı keserek, nice sağlıklı ve huzurlu günler dileğinde bulundu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Asım Kaya da, kurum olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Kaya,  il genelinde 2 bin 300 ağır engelli muhtaç aileye evde bakım ücreti ödendiğini ifade etti.

Huzurevi sakinleri ise kendilerini her fırsatta ziyaret ederek yalnız bırakmayan Vali Doğanay’a bu anlamlı hafta dolayısıyla gerçekleştirdikleri ziyaret içinde ayrıca teşekkür etti.  Ziyarette, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı İsmet Başar, Yavuzköy Köyü Muhtarı Engin Temizci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Asım Kaya ile Şavşat Naime-İsmail Yılmaz Huzurevi Müdür Vekili Erkan Şahin de hazır bulundu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika