...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Doğanay, Şavşat Yaşlılar Huzurevi Sakinlerini Makamında Kabul Etti

08 Mayıs 2017 - 1.051 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Vali Doğanay, Şavşat Yaşlılar Huzurevi Sakinlerini Makamında Kabul Etti
Vali Doğanay, Şavşat Yaşlılar Huzurevi Sakinlerini Makamında Kabul Etti

Vali Doğanay, Şavşat Yaşlılar Huzurevi Sakinlerini Makamında Kabul Etti

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Şavşat Naime – İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi Sakinlerini Kabul Etti

“Sakin Şehir” ünvanlı ilçemizde 1500 rakımlı Yavuzköy Köyündeki Şavşat Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi sakinlerinden 87 yaşındaki Osman Altun ile 88 yaşındaki Nuri Aydın’ı makamında kabul eden Vali Doğanay, konuklarıyla yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

Yaşlıların, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültür, milli ve manevi değerlerin yarınlara taşınmasını sağlayan, en değerli varlıklar olduğunu belirten Vali Doğanay, “Devlet olarak bakıma muhtaç yaşlıların her zaman yanında olduklarını ve devletin kapılarının kendilerine sonuna kadar açıktır.” dedi.

Vali Doğanay, bütün çabalarının yaşlıların huzur içinde hayatlarını sürdürmelerini sağlamak ve ihtiyaç duydukların da devletin sıcak yüzünü onlara göstermek olduğunu kaydederek, “Üzerimizde emeği olan yaşlılarımız için yapacağımız her güzel iş, hem vicdani hem de insani sorumluluğumuzun gereğidir. Bütün yaşlılarımızın ellerinden öperek, minnet ve şükran duygularımla sağlıklı  ve mutlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum.” ifadesini kullandı.

Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi sakinleri ise kabulden duydukları memnuniyetlerini dile getirerek, “Her fırsatta Sayın Valimiz ve değerli eşi bizleri huzurevinde ziyaret ediyor. İyi ve kötü günlerimizde yanımızda oluyorlar. Sayın valimiz ziya-retlerinde devletimizin şefkatli yüzünü bizlere gösteriyorlar. Bizler ise sahipsiz olmadığımızı ve değerli olduğumuzu anlıyoruz. Bu ziyaretler huzurevi sakinlerinin yaşam sevincini artırıyor.” dedi.

Öte yandan ziyarette huzur-evi sakinlerinden Nuri Aydın ise yazmış olduğu şiiri okuyarak Vali Doğanay’a olan sevgisini dile getirdi.

Türkiye Televizyonlarında İlk

Artvin Valisi Ömer Doğanay Türkiye televizyonlarında ilk defa sadece yaşlılara özel bir canlı yayın ve bu canlı yayında yaşlıların duygularını dile getirmelerini şiirler türküler söylemelerini sağlayarak muhteşem bir etkinliğe damga vurdu.

Yaşlılara Saygı haftası ve daha sonrasında Türkiye tele-vizyonlarında ilk defa sadece yaşlılara özel bir canlı yayın yapılmasına öncülük ederek o gün yaşlıların türkü söylediği yaşlıların şiir okuduğu yaşlıların maniler okuyup duygu ve düşüncelerini dile getirdiği bir programın yapılışında destekleri olan Artvin Valisi Ömer Doğanay’a şükran ziyaretinde bulunan yaşlılar bu güzel program için Vali Doğanay’a teşekkürlerini ilettiler.

Program Yapımcılığını ve sunuculuğunu Nurbay Usta’nın yapmış olduğu programda yaşlıların türkü, şiir, mani ve duygularını paylaşımlarından sonra Türkü Kız Solmaz Akgül’ün türküleri ile 80-90-100 yaşında ki asırlık çınarlar halay çekti. Etkinlikte Şavşat Spor Kulübü de Halk oyunları ekibi de güzel bir gösteri yaparak yaşlılara gençlik yıllarını hatırlattılar.

 

Ziyarette, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şentürk Ağırbaş, Şavşat Engelliler  Dernek Başkanı Nurbay Usta ile Şavşat Naime-İsmail Yıl-maz Yaşlılar Huzurevi Müdürü Erkan Şahin de hazır bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek