...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Cirit O Yolda İncelemelerde Bulundu

24 Kasım 2015 - 2.810 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Vali Cirit O Yolda İncelemelerde Bulundu
Vali Cirit O Yolda İncelemelerde Bulundu

Vali Cirit, Hopa’da İş Makinesi Operatörünün Hayatını Kaybettiği Yolda İncelemelerde Bulundu

Artvin Valisi Kemal Cirit, Hopa ilçesinde, sel ve heyelan nedeniyle çalışma yaparken şarampole devrilerek bir işçinin hayatını kaybettiği bölgeyi yerinde inceledi.

Vali Cirit, ilçeye bağlı Sarp köyünün dağlık bölgesi sınırında yer alan Gürcistan ülkesine yaklaşık 100 metre mesafede bulunan Yolbaşı Hudut Takım Karakolu’nu ziyaret etti. Vali Cirit, geçtiğimiz günlerde köyde meydana gelen sel ve heyelanda ulaşıma kapanan karakolun yolunu ulaşıma açtığı sırada iş makinesiyle uçuruma yuvarlanan operatör Osman Korkmaz’ın hayatını kaybettiği bölgeyi yerinde inceledi.

Vali Cirit beraberindeki İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Uğurcan Gencay, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, Sarp Köyü Muhtarı Yalçın Çakır ile birlikte havanın kararmasına rağmen yaya olarak askeriyenin kendi imkanlarıyla yaptığı patika yol ve tahta merdivenlerden çıkarak Yolbaşı Hudut Takım Karakolu’na ulaştı. Burada askeri manga tarafından karşılanan Vali Cirit, askerleri selamladı. Ziyaret defterine günün anısında duygularını yazan Vali Cirit, ardından askeri manga ile hatıra fotoğrafı çekindi. Gürcistan’a sınır olan askeri karakolda incelemelerde bulunan ve 444 No’lu sınır taşına giden Vali Cirit, yetkililerden sınır olayları hakkında bilgi aldı.

Vali Cirit, sınır karakoluna alternatif yol yapılması için gerekli çalışmaların başlatılması için beraberindeki İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı’ya talimat verdi.

Sarp Sınır Kapısı’nda inceleme

Vali Cirit ve beraberindekileri Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk, ile gümrük yetkilileri karşıladı.

Gümrük sahasında bir süre incelemelerde bulunan Vali Cirit,  kapının genel durumu ve işleyişi hakkında Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk’ten bilgi aldı. Gümrük sahasında bulunan ve şüpheli araçların kontrolünde kullanılan X-Ray cihaz odasında takip edilen kamera görüntülerini inceledi. Yetkili personelden günlük yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gümrük sahasında giriş ve çıkış yapan sürücüler ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Cirit, gümrükte karşılaştıkları sorun ve taleplerini dinledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek