...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Cirit, Engelli Ailesini Evinde Ziyaret Etti

07 Aralık 2015 - 794 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Vali Cirit, Engelli Ailesini Evinde Ziyaret Etti
Vali Cirit, Engelli Ailesini Evinde Ziyaret Etti

Vali Cirit, Engelli Ailesini Evinde Ziyaret Etti

Artvin Valisi Kemal Cirit, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla dikkat eksikliği bulunan kardeşleri evinde ziyaret etti.

Vali Cirit beraberindeki İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Hüseyin Sırım, Atatürk Ortaokulu Müdürü Oğuzhan Sürücü ve Okulun Sınıf Öğretmenlerinden Kibariye Morkan ile birlikte Hasan Erdem’in ailesini Orta mahalledeki evinde ziyaret etti.

İlk kez kendilerini mülki idare amirinin ziyaret ettiğini belirten ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hasan Erdem, “Üç çocuğum vardı. Birisi küçük yaşlarda iken hayatını kaybetti. Bir kız, bir erkek olmak üzere iki çocuğum var. İkisinde de dikkat eksikliği var. Oğlum Burak, toplum içerisine girmeye çekiniyor. İş makinesi operatörlülüğüne büyük ilgi duyuyor. Bir kamu kurumunda iş makinesi operatörü olarak çalışıyorum. Çocuğumun bir işte çalışıp ülkemize katkı sunmasını istiyorum. Yaklaşık bir yıl sonra emekli olacağım. Emekli paramla ve kamunun bazı destek programlarından alacağım parayla iş makinesi alıp oğlumla birlikte çalışmayı arzuluyorum. Kamunun vermiş olduğu iş kurma destek kredilerinden faydalanmak istiyorum. Sayın Valim bu konuda sizlerden yardımcı olmanızı talep ediyorum.” dedi.

Dilek ve Burak kardeşlerle yakından ilgilenerek samimi sohbet eden  Vali Cirit, iş makinesi operatörlüğüne aşırı ilgi duyan Burak’ın gerekli eğitimi alabilmesi için yardımcı olacağını söyledi.

Vali Cirit, ayrıca Burak’ın bir kamu kurumunda istihdam edilmesini ve babasının kendi işini kurabilmesi noktasında yardımcı olacağını kaydetti.

Öte yandan Hasan Erdem, kendi yazdığı şiirlerden birini okuması ilginç görüntüler oluşturdu.

Ziyaretin sonunda Vali Cirit kardeşlere çeşitli hediyeler takdim etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek