...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Uyuşturucunun Zararları Tiyatro Gösterisi İle Öğrencilere Anlatıldı

07 Nisan 2018 - 801 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Uyuşturucunun Zararları Tiyatro Gösterisi İle Öğrencilere Anlatıldı
Uyuşturucunun Zararları Tiyatro Gösterisi İle Öğrencilere Anlatıldı

Uyuşturucunun Zararları Tiyatro Gösterisi İle Öğrencilere Anlatıldı

Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından İlçemize Getirilen, Ankara Yeni Umut Tiyatro Ekibinin “Madde Bağımlılığı ve Cehalet” Adlı Oyunu Öğrencilere ve Gençlere Sahnelendi

Şavşat Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşen tiyatro gösterisine Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Turgay Büyük, İlçe Müftüsü irfan Şafak, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Bilici ve Soner Gögarçin, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Ankara Yeni Umut Tiyatro ekibinin “Madde Bağımlı-lığı ve Cehalet'” adlı tiyatro oyununu katılımcılar önemle ve dikkatle izlediler.

Konuyla ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran “Öğrencilerimizi ve gençlerimizi geleceğe daha güvende ve bütün zararlı alışkanlıklardan uzak tutabilmek için okullarımızda çeşitli bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır. Bunun yanında bu tiyatro gösterisi ile de daha dikkat çekici olacağını düşündük. Bu anda ilçemiz ve çevremizde bu tür alışkanlıkları olan hiç kimse yoktur ama çocuklarımızın gelecek hayatlarında da bu tehlikeden uzak olmaları için zararlı alışkanlardan uzak tutmak ve madde bağımlılığı konusun da farkındalık düzeylerini yükseltmek amacıyla tiyatro oyu-nu düzenledi. Bu tiyatro oyunu Türkiye genelinde ortaöğretim çağındaki öğrencilerimize sergilenmektedir. Amacımız yeni yetişen neslimizi kötü alışkanlıklardan ve bağımlılık yapacak alışkanlıklardan korumaktır. Milli Eğitim olarak bizim amacımız ders dışında da çocuklarınızı geleceğe güvenli bir şekilde hazırlamak istiyoruz. Diğer kurumlarla koordineli olarak yeni yetişecek nesillere bu tip alışkanlıklara karşı duyarlı hale getirmek gibi bir insani görevimizin olduğunun da farkındayız” dedi.

Erkan Evran; “Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumanın en doğru yolu onları hiç bu yanlış yola girmemeleridir. Yani uyuşturucu ile yapılacak en doğru ve ikili mücadele çocuklarımızın uyuşturucu ile tanışmalarına engel olmak. Bu illete asla bulaşmalarını sağlamaktır. İlimiz Valisi, ilçe Kaymakamımız ve İl Emniyet Müdürlüğümüzün himayelerin de tiyatro oyunları ile bu mesajlarını gençlere iletme yolunu seçtik. Toplumun tüm kesimlerinin, gençlerimizin zararlı alışkanlıklarından korunması için elinden geleni yapması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Tiyatroyu izleyen öğrenciler de; “Bu oyundan çok etkilendik. Uyuşturucu ile bizlerde mücadele edeceğiz. Şuan arkadaşlarımız arasında bu tür bir alışkanlığı olan yok. Ama gelecek yıllarda Üniversite yılların da da bu konuya her zaman dikkat çekeceğiz. Bu tiyatroyu ilçemize getirerek bizlere izlettiren emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Konuşmaların ardından tiyatro oyuncularına çiçek hediye edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek