...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Uyuşturucu Operasyonunda 6 Tutuklama

05 Ocak 2016 - 882 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Uyuşturucu Operasyonunda 6 Tutuklama
Uyuşturucu Operasyonunda 6 Tutuklama

Uyuşturucu Operasyonunda 6 Tutuklama

 

‘Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak’ suçundan 6 şahıs tutuklanarak Artvin Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

 

Artvin İl Emniyet Müdürlüğü, Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 11 ayrı olayda 22 şüpheli şahıs hakkında işlem başlatarak 6 şahıssı da Artvin Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim etti.

 

Artvin İl Emniyet Müdürlüğü, Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Artvin genelinde özellikle Hopa ve Arhavi ilçelerinde Uyuşturucu Madde Ticareti yapan ve torbacı tabir edilen sokak satıcılarına yönelik beş ay önce başlatılan planlı ve projeli operasyonel çalışma sürecinde 10 (on) şüpheli şahsın teknik takibi yapıldı. Bu çalışmalar neticesinde torbacıların karıştığı veya uyuşturucu teminine aracılık ettiği 11 ayrı olayda 22 şüpheli şahıs hakkında da Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak suçundan işlem yapıldı. Soruşturma kapsamında tüm delillerin toplanması ve dosyanın olgunluğa ulaşması üzerine 22 Aralık 2015 günü itibariyle Artvin İli Hopa ve Arhavi ilçelerinden 9 şahıs, Rize ilinden 3 şahıs olmak üzere toplam 12 şüpheli şahıs gözaltına alındı.  Sonuç olarak soruşturma kapsamında yapılan tüm operasyonlar neticesinde; 192 adet extacy uyuşturucu hap, 94,14 gram Sentetik Kannobinoid (Bonzai), 102,49 gram Esrar ve 5,6 gram Eroin maddesi ele geçirildi. 24 Aralık 2015 tarihinde gözaltında bulunan şüpheliler haklarında hazırlanan evraklarla birlikte mevcutlu olarak Hopa Cumhuriyet Başsavcılığına intikali sağlanmış ve savcılık makamınca işlemleri tamamlanan şahıslar tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Yürütülen bu soruşturmanın operasyon aşamasında 4 şahıs, daha önceden yapılan ara yakalamalar döneminde 2 şahıs olmak üzere toplam 6 şahıs tutuklanarak Artvin Kapalı Ceza İnfaz kurumuna teslim edildi.

 

Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen bu ve benzer operasyonlar ile suçun tespiti, önlenmesi, şüphelilerin ve suç delillerinin Adalete teslimi noktasında çalışmalar kararlılıkla devam ediliyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek