...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Usta Yazar Faruk Albay’ın Son Kitabı ‘TAMARA’ Çıktı

22 Mayıs 2017 - 1.698 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Usta Yazar Faruk Albay’ın Son Kitabı ‘TAMARA’ Çıktı
Usta Yazar Faruk Albay’ın Son Kitabı ‘TAMARA’ Çıktı

Usta Yazar Faruk Albay’ın Son Kitabı ‘TAMARA’ Çıktı

İlçemizin Yetiştirmiş Olduğu Çok Önemli Yazarlardan Biri Olan Faruk Albay’ın Son Kitabı ‘TAMARA’ Çıktı

Oldukça büyük bir ses getirecek olan ‘Tamara’ adlı kitap bölgemiz tarihine de ışık tutabilecek. Yoğun bir araştırma ve çalışma sonucunda  3 yılda tamamlanan bu kitap okurları ile buluştu.

Bölgemizde Gürcü Kültürünün önemli bir yeri olduğunu düşündüğümüzde bu kitabın ilçemiz ve Artvin tarihi içinde önemli bir ışık ve kaynak olabilme özelliği taşımaktadır.

Payda yayınları tarafından çıkarılarak okuyucuları ile buluşan kitap ilk çıktığı günden itibaren büyük bir ilgi görmeye başladı. Çeşitli inceleme ve araştırmalar neticesinde elde edilen bilgiler Usta Faruk Albay’ın kendine özgü üslubu ile bir araya gelince tarih okumayı bile sevmeyenlerin severek okuyabileceği bir kitap haline gelmiş.

Şu ana kadar çıkarmış olduğu kitaplarla her zaman adından söz ettiren ve bölge değerlerini ön plana taşıyan Faruk Albay’ın şu ana kadar basımı yapılmış 6 adet kitabı bulunmaktadır.

Bütün kitapları ile büyük  bir ses getiren Faruk Albay son kitabı ‘Tamara’yı da okurlarının beğenisine sundu. Bölge  de yaşayan ve güzelliği ile dillere destan olan Gürcü Kraliçesi Tamara’ın anlatıldığı kitapta bölge coğrafyasını oluşturan tarihi dokuyu da ön plana taşıyarak geleceğe altın değerin de bir miras bırakmış oluyor. Tamara anlatılırken satır aralarında bölgede gizlenmiş bazı tarihi şifreleri de kitapta toparlanması önemli bir değer olarak karşımıza çıkmaktadır.

Herkesin mutlaka zaman ayırarak okuması gerektiğine inandığımız bu kitap bölgemizde nasıl bir tarihi hazinenin yatıyor olduğunu ortaya çıkarıyor. Tamara adlı kitap üzerin   de gezmiş olduğumuz taşların toprakların kum taneciklerinin hangi tarihi süreçten geçtiğini ve adımlarımızı atarken nelerin üzerine bastığımızı anlamamız açısından çok önemli bir değer taşıyor.

Sade bir roman olarak düşünmememiz gerektiğini bizlere gösteren bu kitap film senaryosu yazanlar içinde bir film konusu olabilecek ‘Tamara” için büyük bir kaynak olarak önümüzde olacak.

Son kitabını okurları ile buluşturan Faruk Albay; “Büyük bir çalışmanın bir ürünü olan “Tamara” adlı kitabım eski tarih içerisinden bugün yeşeren bir fidan olarak görüyorum. Okuyacağınız bu eser sizi fikren yükseltir. Kitap hakkında karar vermek hakkı sadece okuyucularımıza aittir. Her zaman şunu düşünmüşümdür. Önemli olan kaleme sarılmaktır. Kitaplar benim her zaman sevgili dostum olmuştur. Hiç bir zaman bana iki yüzlülük yapmamış her zaman görevimi hatırlatmıştır. Para kazanacağım diye değil ama en kazançla kapatacağınız tek değer ve geleceğe bırakabileceğiniz en önemli servet kitaptır. Kitap yazmak parmak kaslarını geliştirmek için yapılan bir egzersiz değildir. Hani bir söz vardır ya ‘Ben bu yola baş koydum’ misali kafanızı koymak zorundasınız. Çok ucuza adam satabilirsiniz ama satabileceğiniz en önemli şey her zaman kitap olsun. Devirleri çöker medeniyetler değişir, rejimler yıkılır ama kitaplar her zaman bütün tazeliğini korur. Tamara bir kraliçedir dünya ondan söz etmiştir. Bakınız bugün yoktur ama kitaplar vardır. Geçmişimizi geleceğe taşırken en sağ-lam yol ve köprüler bu kitaplarla kurulur. Tamara çok ayrıcalıklı bir kitaptır. Bir babanın birden fazla çocukları olur. Hepsi eşit ve değerli olmasına rağmen şayet Padişah olunacaksa içlerinden biri olacaktır. İşte Tamara adlı kitabımda benim bu kitaplarım arasında Kraliçedir.” Dedi.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek