...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1644 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ünlü Sinema Oyuncusu Cittaslow Şavşat’ta

19 Temmuz 2020 - 28 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Ünlü Sinema Oyuncusu Cittaslow Şavşat’ta
Ünlü Sinema Oyuncusu Cittaslow Şavşat’ta

Hakkâri doğumlu Levent İdem bir hafta süre ile Şavşat’ın tarihi ve doğal güzelliklerini
bir hafta süre ile gezdikten sonra çeşitli açıklamalarda bulundu. Levent İdem yapmış olduğu açıklamalarda Şavşat hakkında düşüncelerini anlatırken büyülendiğini ifade etti. Levent İdem, Şavşat’ta kaldığı süre içerisinde ki izlenimlerini şöyle anlattı; “Kaderde, Dünyayı sarsan Pandeminin vermiş olduğu ruhsal ve fiziksel yorgunluğunu dünyanın en güzel yeşilinde Şavşat’ta atmak varmış. İyi ki de öyle olmuş, yoksa benim için ve büyük bir eksiklik olurmuş ve Şavşat’ı görmeyen herkes için bir eksiklik olduğunu düşünüyorum. Şavşat’ı ve buranın yoldaş kıvamında ki insanları görmemek İstanbul’da ki keşmekeşlikten sıyrılıp buraya gelmek bize can suyu oldu. Dünyanın sayılı güzelliklerini içerisinde barındıran Şavşat’a gitmek için sizin Cino’nuz benim Cihangir abim Cihangir Kalyoncu ile yola çıktık. Sürekli sosyal paylaşım sitelerinden, resimlerden, gazete ve Televizyonlardan görmüş olduğum yeşilin her tonunu içerisinde barındıran Şavşat’a gitmek için aylardır sabırsızlıkla bekliyordum. Tabii ki diğer güzel bir insan Atanur Keskin abim. Yani namı değer Ato’nun yerine ağaçlar içinde yeşilin tüm cömertliğini vermiş bu ilçenin ortasında muhteşem bir yere geldik. Hiç vakit kaybeden gezebildiğim kadar gezmeliydim. Dağlarını, cennet ormanlarını yeşilin bütün tonlarıyla bize vermiş olduğu kuş cıvıltısı içindeki ormanlarını, Karagölünü, doğa harikası Balıklı gölünü gezdik. Tabii Şavşat’ın meşhur yatık dönerini hep beraber yemenin damak tadını bile yaşadım. Muhteşem kırmızı benekli alabalığını yemeden geçemezdim. Dağlarında bin bir çeşit çiçekleri endemik bitkilerini yüksek ormanları elbette gezmeye görmeye değerdi. Bu güzellikler arasında buz gibi akan sularıyla, serin yaylarında sıcak bir çay ve peynir eritmesi yemeden bitiremedik günümüzü. Nereye baksam bu ilçeye doğa adeta bütün cömertliğini sunmuş. Bu doğal güzellikleri görünce tüm gördüğüm yeşiller ve güzelliklerin hep eksik olduğunu düşündüm. Bende bu muazzam coğrafyanın asıl ev sahipleri olan Ayısı, Karacası, Tilkisiyle çok güzelsin Şavşat. Artık bir kez daha iyi ki gelmişim dediğim yerden gitme vakti.” Şeklinde ifade etti.

İldem veda konuşmasının son bölümünde, “Tanıştığım yüreği devrimci abiler, dostlar hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Tabii ki yüreği kendisi gibi insan olan Atanur abi ve abisi Zeki abiye ve tabii ki Cihangir Kalyoncu iyi ki varlar. İyi ki sizleri tanıdım. Şavşat’la ilgili sizlerle ilgili daha birçok şey anlatabilirim. Ama ne anlatırsam anlatayım, biliyorum ki az olacak ve bir yeri eksik kalacaktır. Galiba bu muazzam doğayı ve güzellikleri bırakırken kalbim ve ruhum burada kaldı. Beyazlar içinde buluşmak dileğimle.” Diyerek ilçemizden ayrıldı. Levent İdem; 1980 yılında
Hakkâri de doğdu. Lise eğitimini Antalya’da tamamlayan Levent İdem SHOW TV de Can Tanrıyar’ın sundu Amatör Talk Show programında final oynadı 2010 yılında BKM Mutfağında kısa skeçlerde oynayarak göz doldurdu. Ayrıca Hükümet Kadın dışında ve “Kelebeğin rüyası“ filmlerinde yer aldı.

 

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek