...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Üniversite Kurma ve Yaşatma Derneğinden Yüksek Okula Destek

10 Ocak 2017 - 1.764 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Üniversite Kurma ve Yaşatma Derneğinden Yüksek Okula Destek
Üniversite Kurma ve Yaşatma Derneğinden Yüksek Okula Destek

Üniversite Kurma ve Yaşatma Derneğinden Yüksek Okula Destek

İlçemizde Kurulan Üniversite Kurma Ve Yaşatma Derneği Her Türlü Zorluğa Rağmen Faaliyetlerini Sürdürürken İlçede Yeni Açılan Meslek Yüksek Okuluna Destek Oluyor

Yıllar önce ilçemiz de bir Fakülte veya Yüksek Okul açılabilmesi için mücadele eden Üniversite Kurma Ve Yaşatma Derneği Meslek Yüksek Okulunun açılabilmesi için önemli faaliyetlerde bulunduktan sonra açılan Meslek Yüksek Okuluna Destek ve yardım etmeye devam ediyor.

Meslek Yüksek Okuluna Ziyaret

Üniversite Kurma ve Yaşatma Derneği Şavşat Meslek Yüksek Okulunu ziyaret ederek okulun ve öğrencilerin sorunları hakkında bilgiler aldı.

Okul Müdürü Yard. Doç. Aşkın Göktürk’ü makamın da ziyaret eden dernek yönetiminde Dernek Başkanı Abdülkadir Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri Ömer Ural, Bayram Özcan, Seyfettin Yılmaz, Alim Balcı, Özer Çiftgümüş ve Nurbay Usta ve gazeteci Caner Altunkaya hazır bulundu.

Hoş bir sohbet havasında geçen ziyarette Dernek Başkanı Abdülkadir Öztürk Meslek Yüksek Okulu açılış sürecindeki derneğin faaliyetlerini ve rolünü detaylı bir şekilde anlattı. Özellikle ilçe nüfusu ile ilgili olarak çok geniş kapsamlı çalışma yapan dernek yönetimi bunun yanın da sürecin işleyişini de çok yakından takip etti.

Şavşat Derneğinden Yüksek Okula Bağış

Merkezi Artvin’de bulunan Şavşatlılar ve Yöresi Kültür Derneğinin katkıları ile alınan 2 adet TV ve Bilgisayar ile Su Sebilini Üniversite Kurma Ve Yaşatma Derneği yönetim kurulu tarafından okula hediye edildi.

Üniversite Kurma Ve Yaşatma Derneğinden Yüksek Okula Destek

Merkezi Artvin’ de bulunan Şavşatlılar ve Yöresi Kültür Derneğinin katkıları ile alınan 2 adet TV ve Bilgisayar ile Su sebilini Üniversite Kurma Ve Yaşatma Derneği yönetim kurulu tarafından okula hediye edildi.

Hediyeler için memnuniyetini dile getiren Okul Müdürü Yrd. Doç. Aşkın Göktürk okulun açılmasında emeği olan Milletvekili İsrafil Kışla’ ya, bütün idarecilere, siyasilere ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

Ziyaretten oldukça memnun olduğunu dile getiren okul müdürü Göktürk, öğrencilerin özellikle ilçedeki pahalılıktan şikâyetçi olduğunu dile getirmesi üzerine Dernek Başkanı Abdül Kadir Öztürk bu konuda çeşitli çalışmalar yaptıklarını ve özellikle lokanta ve kafe gibi yerlerde indirim uygulanacağını ifade etti.

Dernek Yönetiminden Sitem

Okulun açılışında önemli çalışmalara imza attıklarını ifade eden Dernek Başkanı Abdülkadir Öztürk; okul açıldıktan sonra bazı kişiler tarafından derneklerinin bilinçli olarak göz ardı edildiğini ve bu tür faaliyetlere davet edilmediklerini davet edilen bir yer olunca da davete gidildiğin de yer bulamadıklarını ifade etti. Öztürk; Okul müdürünün yapmış olduğu fedakârca çalışmalarından dolayı kendisini tebrik ettiğini dile getirerek “Bu okulun açılışına karşı çıkanlar siz bunu başaramazsınız diyenler en ön saflarda yer alırken ne yazık ki bizler ya unutuluyoruz ya da bilinçli unutulma numarası ile karşı karşıya kalıyoruz ya da gittiğimizde de yer bulamıyoruz. Bu durum beni ve benimle birlikte hareket eden arkadaşlarımızı derinden yaralamış olduğu gibi ortada bir art niyet olduğunu düşünüyorum. Bu tür tutum ve davranışlarında kesinlikle Yüksek Okulumuzun yönetici ve çalışanlarından kaynaklanmamaktadır. Bu sitemimizin sahipleri kendilerini biliyorlar.” Şeklin de sitemini dile getirdi.

Abdülkadir Öztürk; “Her ne durum ve şart oluşa olsun biz okulumuza desteğimizi sonuna kadar sürdürme-ye devam edeceğiz. Buradaki idarecilerimizin de, hocalarımızın da bütün çalışanlarının ve öğrenci kardeşlerimizin de yanındayız. Biz şuna inanıyoruz elbette açılması çok ama çok önemliydi ama buradan sonra daha önemlisi de bu okulu yaşatmaktır. Bu okulu yaşatmak içinde toplumun her kesiminin bu okulumuzu her türlü desteklemesi gerekir. Bu okulun açılışında bize engel olmaya çalışanların bugün ön saflarda yer almasını da deşifre etmek istiyorum. Çünkü bu kişiler bu okulun yaşamasına da buradan sonra en fazla zarar verecek kişiler olacaklardır. Başarıya herkes sahip çıktı bir tek ben ve arkadaşlarım sahip çıkmadık çıkamadık. Herkes konuşur orada kalır ben ve arkadaşlarım iş yaparız. Bu okul Şavşat’ın geleceği ve aydınlık yüzü olacağı gibi ilçemizin tanıtımı noktasında da çok önemli bir rol oynayacaktır. Çok çalışkan ve bütün gücünü bu okulun yaşaması için veren bir okul müdürümüz var. Biziler ve bütün Şavşat halkı bu okul müdürümüzün bu olumlu çırpınışına asla göz yummamalıdır” Dedi.

Yapılan sohbetlerin ardından Okul Müdürü Yrd. Doç. Aşkın Göktürk kendilerini ziyaret eden dernek yönetimine teşekkür ederken, dernek yönetimi de okul müdürüne, bütün çalışanlarını ve bu okulu tercih eden öğrencilere teşekkür ettiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek