...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Uluslararası Arapça Yarışması Arhavi’de Yapıldı

11 Nisan 2016 - 1.653 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Uluslararası Arapça Yarışması Arhavi’de Yapıldı
Uluslararası Arapça Yarışması Arhavi’de Yapıldı
  1. Uluslararası Arapça Yarışması Arhavi’de Yapıldı

Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Yarışmaları İl Finalinde Birinci Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Tarafından Her Yıl Ülke Genelinde Düzenlenen             7. Uluslararası Arapça Yarışması Ön Elemelerinde Arhavi’de İmam Hatip Öğrencileri Yarıştı. Arhavi Büyükoğlu Düğün Salonunda düzenlenen programa Artvin İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Özyer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cahit Kerestacı, Artvin Merkez ve İlçe İmam Hatip Lisesi müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yarışmada Artvin Merkez Anadolu, Şavşat, Murgul, Ardanuç, Hopa, Borçka,  Yusufeli İmam Hatip Lisesi ve Arhavi Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesi yer aldı.

Düzenlenen yarışmada Artvin Çoruh Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Arap Dili Belagatı Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Cemal Arbaç,  Yrd. Doç.Mustafa Albakaur Yrd. Doç. Dr. Halit Hamedu  jüri üyesi olarak görev yaptılar.

İl Birincisi İlçemizden

Uluslararası İl genelinde düzenlenen Arapça Yarışmaları finalinde Lise Bilgi Yarışmasın-da Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesi Birinci, Artvin Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi İkinci, Arhavi Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu. Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Ahmet Dündar, Esra Tekin, Muhsine Merve Gümüş, Muhammed Melih Gümüş temsil ettiler.

İmam Hatip Ortaokulları Arapça Hikaye Canlandırma Yarışmasında ise; Şavşat İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Asude Şehval Kahvecioğlu ikinci olurken, Arapça Çocuk Şarkıları Yarışmasında ise; Şavşat İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Meltem Coşkunoğlu, Sinem Coşkunoğlu, Şule Arar  ve Şeymanur Yılmaz ise üçüncü oldular.

Okul Müdürü Akif Yalduz Öğrencileri Tebrik Etti

Yarışmalarla ilgili bir konuşma yapan Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Akif Yalduz, “Amacımız ilçe olarak okulumuzu bundan sonraki yarışmalarda uluslararası düzeyde Türkiye’yi temsil edebilmek.   Bu yılda 7.si düzenlenen Arapça Yarışmalarında okul olarak birincilik elde ettik. Öğrencilerimiz ellerinden geleni yaptılar. Ben bütün öğretmen ve öğrencilerimi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”dedi.

 

Haber: Caner Altunkaya

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek