...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tütüncüler G.S.K’dan Bir Başarı Daha

30 Kasım 2015 - 779 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Tütüncüler G.S.K’dan Bir Başarı Daha
Tütüncüler G.S.K’dan Bir Başarı Daha

 Tütüncüler G.S.K’dan Bir Başarı Daha

2015 Minikler Düzenlemesiz dalda Artvin Tütüncüler Gençlik Spor Kulübü Türkiye Üçüncüsü Oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) ile Spor A.Ş. işbirliğiyle organize edilen Minikler ve Büyükler Halk Oyunu Türkiye Şampiyonası yarışmasının ilk ve ikinci etabı gerçekleştirildi. İkinci etabında düzenlemesiz dalda Toplam 12 ilin yöresel halk oyunları takımlarının yarıştığı programda birinci Diyarbakır olurken ikinci Erzurum üçüncü de Artvin oldu.

Fatih Spor Kompleksi salonunda ‘’Uyuşturucuya karşıyız halk oyunlarına bağımlıyız’’ sloganıyla gerçekleştirilen Geleneksel Düzenli ve Geleneksel Düzensiz oyun dallarında Minikler Türkiye Şampiyonası takımları yarıştı. Düzenlemeli dalda yarışmanın ilk etabında Van, Antalya, Artvin, Kars, İzmir, Kırklareli, Konya, Çanakkale ve Adana takımları yarıştı. Yarışmada takımların sergiledikleri oyunlar, 11 kişilik hakem kurulu tarafından değerlendirildi. Ardından yarışmada dereceye giren ekiplere kupa ve madalya verildi. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF)  tarafından düzenlenen yarışmalarla Türkiye’nin yöresel ve kültürel zenginlikleri ile çok renkliliğinin tanıtımının yanı sıra bu kültürel ve folklorik değerlerin yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması hedefleniyor. Yarışmalara ilimizi temsile Katılan Tütüncüler Gençlik Spor kulübü bir dereceye daha imza attı. 2015 Minikler Düzenlemesiz dalda Artvin Tütüncüler Gençlik Spor Kulübü Türkiye Üçüncüsü Oldu. Müsabakayı Artvin Belediye Başkanı Erkan Yazan, protokolden takip etti.

Program öncesi bir konuşma yapan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF)  Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu, bu seneki sloganlarının ‘’Uyuşturucuya karşıyız halk oyunlarına bağımlıyız’’ olduğunu belirterek, ‘’ 3 gün boyunca sürecek olan 60 tane topluluğumuz, Türkiye’nin en zengin renklerini burada sergileyecekler. Hem çocuklarımızı uyuşturucu belasından uzaklaştırmak istiyoruz hem de özellikle bugünlerde çok ihtiyacımız olan birlik beraberliğimizi burada el ele, kol kola aynı havayı teneffüs ederek taçlandırmak istiyoruz ‘’ dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek