...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1779 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye’nin En Yüksek Cam Seyir Terasında Sona Yaklaşıldı

13 Aralık 2015 - 1.070 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Türkiye’nin En Yüksek Cam Seyir Terasında Sona Yaklaşıldı
Türkiye’nin En Yüksek Cam Seyir Terasında Sona Yaklaşıldı

 

Hizmete Alınmasının Ardından Hatila Vadisi Milli Parkı’na 

100 Bin Ziyaretçinin Gelmesi Hedefleniyor

Bünyesinde bir ilkleri barındıran Artvin bir ilke daha kavuşuyor. Türkiye’nin en yüksek can seyir terası tamamlanmak üzere. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, cam terasın tamamlanması ile birlikte Hatila Milli Parkı’na yılda 100 bin civarında yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesi bekleniyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından Hatila Vadisi Milli Parkı’nda inşa edilen ve tamamlandığında Türkiye’nin en yüksek cam seyir terası olacak projede sona yaklaşıldı. Seyir terasının tamamlanması ile milli parka 100 bin civarında ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Vadiden 220 Metre Yükseklikte İnşa Ediliyor

Türkiye’nin en yüksek cam seyir terasının Artvin’de bulunan Hatila Vadisi Milli Parkı’nda inşa edildiğini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise “Sıkıldım Kayası mevkiinde yapılmakta olan cam seyir terası 490 metre rakımda Hatila Deresi’nden ise 220 metre yükseklikte olacak” dedi.

Cam seyir terasının Hatila Vadisi’ndeki sarp kayalara monte edildiğini vurgulayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Kaya birleşim noktasından 15 metre mesafeye uzanacak olan cam seyir terası
7 metre uzunlukta ve 7,5 metre genişlikte olacak” ifadelerini kullandı.

2016 Yılı Başında Hizmete Alınması Hedefleniyor

50 metre kare cam alana sahip olacak seyir terasın 2016 yılı başında tamamlanarak hizmete alınmasının planlandığını belirten Prof. Dr. Eroğlu “Sadece üzerinde gezinmekle bile insanlarda adrenalin sporları hissi uyandıracak terasın tamamlanmasının ardından Hatila Vadisi Milli Parkı’nı yıllık yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Proje ile Turizm Gelirleri Artacak

Bu projenin tamamlanması ile Artvin’in turizmden elde edeceği gelirin artacağını söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Ülkemizin tabii güzelliklerine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Gerçekten buralar görülmeye değer yerler. Böyle yerleri korumak zorundayız. Tabii yapısına zarar vermeden yapacağımız yatırımlar ile buralardan elde edilen turizm gelirlerini de artırmayı hedefliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek