...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye’nin En Yaşlı Şehirinde ki Huzur Evi Sakinlerine Torunlarından Anlamlı Bir Etkinlik

04 Mayıs 2022 - 42 kez okunmuş
Ana Sayfa » Türkiye»Türkiye’nin En Yaşlı Şehirinde ki Huzur Evi Sakinlerine Torunlarından Anlamlı Bir Etkinlik
Türkiye’nin En Yaşlı Şehirinde ki Huzur Evi Sakinlerine Torunlarından Anlamlı Bir Etkinlik

Cittaslow Sakin Şehir Unvanlı Şavşat’ta Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi Sakinlerine Torunlarından Anlamlı ve Muhteşem Bir Etkinlik

Türkiye’de ilk ve tek Osmanlı sokak tipi “Yaşlılar yaşam yerleşlesinde konaklayan 38 yaşlıya Şavşat Meslek Yüksek Okulu Yaşlı Bakım Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan muhteşem etkinlik yaşlılar ve katılımcılar tarafından oldukça beğenildi. Yapılan etkinlikte yaşlılar halay çekti şiirler okudu söylenen türkülere eşlik etti. Şavşat MYO Yaşlı Bakım Öğrencisi Kevser Tozun tarafından ortaya atılan fikir ile Şavşat Kaymakamlığı, Şavşat MYO okul idaresi ve Yaşlı bakım bölümü öğrencileri ve Şavşat Yaşlılar Yaşam yerleşkesi idaresi tarafından hazırlanan etkinlikte yaşları 75 ve 98 arası olan 38 Yaşlı çok anlamlı bir etkinlik ile doyasıya eğlenerek kendilerine takdim edilen karanfil ve çeşitli ikramlar sonrası müzik eğlence programı ile doyasıya eğlendiler. Sunuculuğunu ve organizasyonun hazırlanmasında büyük pay sahibi Kevser Tozun’un açılış konuşması ile başlayan etkinliğe, Şavşat Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Üsteğmen Ercan Subaşı, Şavşat İlçe Emniyet Amiri Salim Özcan, Şavşat MYO Müdürü Şencan Arslan, Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi Müdürü Mehmet Oylum, Şavşat MYO Yaşlı Bakım Bölümü Bölüm Başkanı Öğ. Üy. Ali Ağır, siyasi parti temsilcileri, Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi sakinleri, MYO Yaşlı Bakım Bölümü öğrencileri katıldı.

DEDELER, NİNELER VE TORUNLAR DA ÇOK MUTLU

Şavşat Yaşlı bakım bölümü öğrencisi Kevser Tozun yapmış olduğu konuşmada Türkiye’nin en yaşlı ilçeesi olan ilçemizde Şavşat MYO Yaşlı bakım bölümünde okuduklarını ve bu ilçede bulunan “ Yaşlılar Yaşam Yerleşkesinde” staj yapma imkanı buldukları için Şavşat Kaymakamlığına ve bu tesisi bu ilçeye kazandıranlara teşekkür etti. Kevser Tozun, “Burada yaşlılarımızın bir arada yaşamış oldukları çok özel ve güzel yapılmış bir yerde okuyup staj yapma imkanı bulmuş olmamız ben ve arkadaşlarımız için çok önemli. Bu ilçede ve bu kurum da yaşlılara çok büyük ilgi ve saygı var. Bizlerde burada kendi dedemiz, ninemiz gibi ilgileniyoruz. Bizlerin ilgisinden çok mutlu olduklarını görmek bizleri de mutlu ediyor. İyi ki bu bölümü yazmışım” dedi. Şavşat MYO Yaşlı Bakım Bölümü sorumlu öğretim üyesi Ali Ağır yapmış olduğu konuşmada bu ilçede bulunan bu tesis sayesinde öğrencilerimiz bizzat uygulamalı staj yapma imkanı elde etmiş olmaları çok önemli. Bugün öğrencilerimizin hazırlamış olduğu bu etkinlikte bunun bir ürünü şeklin de ifade etti. Şavşat MYO müdürü Şencan Arslan’da yapmış olduğu konuşmada Artvin Çoruh üniversitesi rektörlüğünün kendilerine sağlamış oldukları imkanlardan söz ederek, öğrencilerinin bu tür bir etkinliği hazırlamış olduklarından memnuniyetlerini dile getirirken yaşlıların bizlerin aydınlık yüzü ve geleceklerinin teminatı olduğunu vurguladı. Şavşat Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi müdürü Mehmet Oylum’da yapmış olduğu konuşmada ilçe Kaymakamı Sayın Yusuf Akın’ın kendilerine ve burada yaşayan yaşlıları mıza her türlü imkanı sağladığına dikkat çekerek etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

TORUN ÖZLEMİNİ GİDERİYORUZ

Yapılan etkinlikte Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi sakinleri adına bir konuşma yapan 92 yaşında ki emekli öğretmen Osman Altun, “Biz burada yaşamaktan çok mutluyuz. İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf Akın buraya sık sık geliyor. Bizleri ziyaret ediyor. Sorun ve dertlerimizi dinliyor. Kendisine ve kurum müdürümüze ve bütün çalışanlarına ayrıca burada staj yapan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Herkes ve buraya gelen öğrenciler de bizlerle çok ilgileniyor. Bu öğrencilerimiz ile sohbet ederken torun özlemini gideriyoruz.Onlarda bizlere öz dede ve nineleri şefkati ile yaklaşıyorlar. Burada yaşamaktan çok mutluyuz. Bugün de, Şavşat MYO Yaşlı Bakım Bölümü öğrencileri bizler için hazırlamış oldukları bu etkinlik ile çok mutlu olduk. Ramazan’a, karanfillerle, bizlere sunulan ikramlarla girdik. Yapmış oldukları müzik eğlence programı ile birlikte halay çekip türkülere eşlik ettik. Çok güzel bir gün geçirdik. Bu tür etkinliklerin yine yapılmasını istiyoruz. Çok mutlu olduk” dedi. Yaşlılar yaşam yerleşkesi sakinlerinden 95 yaşındaki Nuri Aydın ve Şavşatlı şair Taner Evran da okumuş oldukları şiirlerle herkesi duygulandırdılar. Yöresel sanatçı Armağan Ekinci’nin okumuş oldukları türküler ile protokol üyeleri, yaşlılar ve öğrenciler birlikte halay çekip türkülere eşlik etmeleri güzel görüntüler oluşturdu. Yapılan etkinliklerde Okul Müdürü, Huzurevi Müdürü ve Şavşat Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından, bu ve benzeri etkinliklere destek olan herkese teşekkür edildi. Yapılan etkinlik hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek