...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NİN DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DAKİ PKK TERÖR ÖRÜTÜ İLE SAVAŞI ASLINDA “BOP (Büyük Ortadoğu Projesi)” SAVAŞIDIR

29 Mart 2016 - 788 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NİN DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DAKİ PKK TERÖR ÖRÜTÜ İLE SAVAŞI ASLINDA “BOP (Büyük Ortadoğu Projesi)” SAVAŞIDIR
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NİN DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DAKİ PKK TERÖR ÖRÜTÜ İLE SAVAŞI ASLINDA “BOP (Büyük Ortadoğu Projesi)” SAVAŞIDIR

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NİN DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DAKİ PKK TERÖR ÖRÜTÜ İLE SAVAŞI ASLINDA “BOP (Büyük Ortadoğu Projesi)” SAVAŞIDIR

Bu savaş 1980’li yıllardan sonra daha da hareketlenerek 30-40 bin insanı telefiyak ile çok ağırda maddi hasar ortaya çıkararak devletin mali gücünü olumsuz yönde etkilemiştir.

Bu savaş sadece PKK örgütüne karşı verilen bir savaş değil, Emperyalizme karşı verilen bir savaştır. PKK terör örgütünü savaştıran Batı Emperyalizmidir. Amaçları “Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)” gerçekleştirmektir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Osmanlı Devleti enkazında kurulup gelişmekte olan bir ülke. Asya, Avrupa, Afrika kıtalarının birleşkesinde kurulmuş, çok önemli bir askeri stratejik bir bölge. Ayrıca Ortadoğu’nun yer altı ve yer üstü zenginlik kaynaklarının ana noktasında kurulmuş, Ortadoğu’nun lideri olabilecek bir ülke.

Bu özellikleri ile akıllara durgunluk veren Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin büyümesi, kalkınması, Ortadoğu’nun lideri bir devlet olmasını özellikle de Batılı Devletler istememektedirler. PKK terör örgütüne her türlü desteği vermektedirler. Ve ayrıca Türkiye’yi bölerek bir Kürdistan ve Ermenistan Devleti kurmak istemeleridir. Hatta hatta Batının diğer bir kuşkusu da Türkiye’nin Rusya’dan ayrılan Türk Cumhuriyetleri birleşerek dünyayı korkutacak güçlü bir devletin kurulabileceği korkusudur.

  1. yüzyıla damgasını vurmuş böylesine yüksek bir uygarlığın temsilcisi olan Batı, insanlık tarihinin en kanlı ve acı dolu olayların suçlusudur. Batı Uygarlığı sömürü, zulüm ve çıkar temeli üzerine kurulmuştur.

Avrupa, endüstri devrimine maddi birikim sağlayan kaynakları; 5 kıtayı acımasızca ve akla gelebilecek her türlü insanlık dışı yöntemlere sömürerek sağlanmıştır.

1184 yılında İtalya Verona’da kurulan din mahkemesiyle başlayan engizisyon dönemi 1808 yılında resmen son buluncaya kadar 600 yılı aşkın bir süre milyonlarca insanın işkenceyle katliamına neden olmuş, bilim yasaklanmış ve bu dönem insanlık tarihinin en kara lekesi, karanlık çağ olarak tarihe geçmiştir.

Batı, Türkleri Anadolu’dan atmak ve İslam’ı yok etmek içi 1096-1270 yılları arasında 174 yıl boyunca haçlı seferlerini sürdürmüştür. Haçlı Savaşları sadece yobaz bir din bağnazlığının değil aynı zamanda çıkar zihniyetinin de eseridir.

Tamamen çıkar temeline dayalı 1. Ve 2. Dünya Savaşlarında 5 milyon insanı fırınlarda yakılıp, gaz odalarında zehirlenen 30 milyon insanın, milyonlarca ailenin sefalet ve acısının günahı Batınındır.

Batı amansız bir Türk ve Türklük düşmanıdır. Türklüğü yok etmek planı olan “Sevr Antlaşması”nı uygulamaya koyan odur. Genç Türk Devleti’ni boğmak için Yunan işgalini destekleyen odur. 1925 Şeyh Sait İsyanının, 1926-30 yıllarında Ağrı isyanlarının, 1938 Dersim, Hatay olaylarının arkasında hep Batı mevcuttur. Bu hareketler hep Türkiye’yi bölmeye ve çökertmeye yöneliktir.

Batı’nın Türkiye’ye ve Türklüğe karşı böylesine amansız düşmanlığı iki temel nedene dayalıdır. Bunlardan 1.si çıkar, 2.si ise İslam düşmanlığıdır.

Bütün bu olumsuzluklara karşı komşusuz yaşanılamayacağı gereği de kaçınılmazdır. Kendinde olmayanı komşudan alacaksın. Komşuda olmayanı ona satacaksın. Sen ona gideceksin. O sana gelecektir. Küskünlük ve dargınlıkları ortadan kaldırıp en iyi ilişkiler içinde olmak komşu devletlerin her zaman faydalarınadır. En iyi savaştan en kötü barış daha iyidir, daha güzeldir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek