...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1706 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TÜRKİYE BÖLÜNÜR MÜ

15 Kasım 2016 - 1.195 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»TÜRKİYE BÖLÜNÜR MÜ
TÜRKİYE BÖLÜNÜR MÜ

 

TÜRKİYE BÖLÜNÜR MÜ

 

“Başkanlık rejimi kurulmaz ise Türkiye bölünür.”… müş(!)

*

Şaşırdık mı? Hayır! Benzerlerini duymuştuk, söyleyenleri yakın tarihten hatırlıyorduk.

*
İlki, 7 Haziran 2015 seçimlerinden önce şöyle demişti: “Verin 400’ü bu iş tatlılıkla çözülsün. “Vermedik, aşımızı acı eyledi. Terörü başımızın tacı eyledi. 1 Kasım 2015’te 400’ü olmasa da tek başına iktidarı verdik. Doyar sanmıştık; ama doymadı.

*
İkincisini unutmak mümkün mü? “Sıfır sorun”dan “Otur oğlum sıfır!” noktasına gelen cengâver vardı ya. Hani Süleyman Şah Türbesini IŞİD’den kahramanca kaçırıp PYD’ye emanet etmişti ya…” Biz gidersek beyaz Toroslar gelir…” demişti. Yazık ki(!) tek seçicinin tekmesini kıçında buluverdi. Ektiklerinin mürüvvetini göremeden, meyvesini yiyemeden gitti garibim.

*
Onlar konuşur da bu susar mı? Üçüncüsüne geldi sıra. Muhterem:” Başkanlığı vermezseniz Türkiye bölünür.” diyerek gözdağı veriyor.

*

Bu ne kibir, bu ne saygısızlık Allah aşkına! Bu ülke sizinle mi var oldu? Bu devleti siz mi kurdunuz? Sizin istediğiniz olmadı diye mi bölünecek? Yoksa “Başkanlığı vermezseniz ülkeyi böleriz haaa!” diyerek bizi tehdit mi ediyorsunuz?

*

Türkiye’miz kısa tarihinde, hem de en güçsüz olduğu dönemlerde, dış destekli bölücü unsurlarca pek çok kez bölünmek istendi. Başaramadılar. Çok partili döneme geçeli 70 yıl oldu. O dönemden bu yana, eksikliklerine rağmen parlamenter sistemle yönetiliyoruz; ama ülke bölünmedi.

*

Ya siz…? Yere göğe koyamadığınız, destan yazmaya doyamadığınız 14 yıllık mutlak iktidar döneminizde neler oldu, nasıl oldu ki ülkeyi bölünme noktasına, beka(varlık) sorununa getirdiniz?

*

Ne yapmak istediniz de elinizi tutan oldu bu sürede? Fabrika mı kurdurmadılar size? Ülkenin her tesisini, her metrekaresini, özelleştirme kupon arsa, maden ruhsatı adı altında satmanıza engel olan mı vardı?

*

Memleketi betona bularken muhalefet beton mikserinin önüne mi yattı yoksa? Keyfinize uygun karar vermeyen hakimleri değiştirmenize engel olan bir güç mü vardı?

*,

Dün Muhterem Hoca’nızla ele ele; bugün hain FETÖ’nüzü bahane ederek devletin çivisini çıkarmanıza engel olacak birileri mi kaldı ortada?

*

14 yıldır ülkeyi gerine gerine, keyfinizce yönettiniz, geldiğimiz nokta belli. Başkanlık gelince farklı olarak ne yapacaksınız ki ‘illa da başkanlık’ diyorsunuz?

*

Sultan Süleyman ebediyete göçtü; ama dünya dönmeye, kurduğu devlet yaşamaya devam etti. Hz. Muhammed Hakk’a yürüdü, ama İslamiyet sizin gibi içini boşaltanlara, ruhunu çalanlara rağmen asırlardır ayakta.

*

Sahi siz kimsiniz ki bu ülke birlik ve bütünlüğünü size borçlu olsun, istediğiniz olmayınca da bölünsün? Bu ülke, sizden daha kötüsünü Osmanlı’nın en sıkıntılı günlerinde bile görmedi.

*
Türkiye sizden büyüktür beyler. Siz o yüce dağa konan kara kuşlarsınız sadece. O dağ, siz kondunuz diye yücelmediği gibi siz gittiniz diye de yıkılmaz.

*
Ülke, devlet, yüzünüz suyu hürmetine ayakta durmuyor, güneş siz öttünüz diye doğmuyor. Kendinizi abartmayın bu kadar.

*

Bu ülke bölünür mü peki?

*

Başkanlık gelmedi diye bölünmez elbet. Ama bu kafada giderseniz maalesef birlik ve bütünlüğümüz tehlikede.

*

Şundan emin olabilirsiniz: Türkiye’yi, size başkanlığı vermeyenler bölmez. Bu ülkeyi ancak sizin yönetim biçiminiz böler. Her konuya mezhepçi yaklaşan anlayışınız böler. “Bu var ya bu…Kendisi Alevi… Bunlar, Ateist, Yezidi, Zerdüşt! Affedersiniz bana Ermeni dediler.” diyen; İsrail dölü diye acılı vatandaşı kovalayan ayrımcı zihniyet böler.

*

Türkiye’yi Ege adalarının işgaline göz yumanlar; gizli kapılar ardında Kıbrıs’ı vermeye çalışırken Musul rüyaları görenler böler.

*

Türkiye’yi ancak 14 yıldır gelenin geçenin kandırdığı; ama nasılsa her şeyin daniskası olan, marifetli bir el böler.

*

Bölebilirse eğer, bölgedeki 22 ülkeyi bölmeyi hedefleyen üç harfli projenin Türkiye sorumlusu böler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek