...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü İlçemizde Kutlandı

15 Nisan 2019 - 160 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü İlçemizde Kutlandı
Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü İlçemizde Kutlandı

Şavşat’ta Polis Teşkilatının 174. Gurur Yılı Kutlamaları Yapıldı

 

Türk Polisinin Teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümü, ilçemizde düzenlenen törenlerle kutlandı.

 

İlçe Emniyet Amiri Servet Orhan Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından Saygı Duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu.

 

İlçe Emniyet Amirliğinde devam eden kutlamalarda tebrikler kabul edildi. Yapılan kutlamalara Kaymakam Musa Göktaş ve eşi Nazan Göktaş, Belediye Başkanı Nihat Acar, İlçe Emniyet Amiri Servet Orhan, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, polisler ve aileleri bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Kutlama yapmak üzere İlçe Emniyet Amirliğine gelen davetlileri ve vatandaşları İlçe Emniyet Amiri Servet Orhan ve polis memurları kapıda karşıladılar. Yapılan kutlamalarda Kaymakam Musa Göktaş yapmış olduğu konuşmada Polis Teşkilatının önemli bir hizmet yaptığını vurgulayarak İlçe Emniyet Amirliği çalışma sistemi ve kadroları ve ilçedeki suç oranları ile ilgili bilgiler verdi.

 

İlçede suç oranların düşük olma sebeplerinden biride polisimizin yapmış olduğu önleyici tedbirler olduğunu ifade ederek,“Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölümez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun” dedi. 

Göktaş, “Türk Polis Teşkilatı, 174 yıllık köklü geçmişiyle cennet yurdumuzun, şanlı bayrağımızın ve aziz milletimizin yılmaz koruyucusu ve savunucusu olarak üstün bir hizmet anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Emniyet teşkilatımız; kendisini sürekli yenileyen, gelişen teknolojileri en iyi şekilde kullanan, yüksek disiplin anlayışına sahip personeli ve modern donanımıyla ülkemizin göz bebeği kurumlarından biridir. Özellikle son dönemlerde terörle mücadele de,

devletimizin bütünlüğüne yönelen her türlü tehdit ve tehlikelere karşı kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması gibi görevlerde büyük başarılara imza atarak, bağrından çıktığı aziz milletimizin gönlünde taht kurmanın da haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır” dedi.

Göktaş, “Unutmayalım ki, Milletimizin huzur ve güven içerisinde hayatını sürdürebilmesi için polisimizin özverisi kadar bizlere de görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu nedenle herkesin polisi kendi vicdanı olduğu sürece daha güvenli ve daha huzurlu bir toplum haline geleceğimiz muhakkaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Polis Teşkilatımızın Kuruluşunun 174. yılında

ilimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki üstün gayret ve başarılarından dolayı her kademedeki bütün amir ve memurlarımızı kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, görevi başındaki emniyet mensuplarına görevlerinde başarı ve aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu bir yaşam geçirmelerini diliyorum.” Dedi. Eski bir Emniyet mensubu olan Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar’da yapmış olduğu konuşmada, bu mesleği yıllarca yapan bir kişi olarak zorluklarını da kolaylıklarını da mesleğin ne kadar önemli olduğunu da çok iyi bilmekteyim, Nihat Acar, “Görev sabır isteyen, güç isteyen kuvvet isteyen dayanıklılık isteyen bir görev. Bunun içinde bilgili olmak zorundasınız. Bilgili olan güçlü olur diye bir özdeyiş vardır polisimiz bu gün her türlü kanunsuzluğa her türlü olumsuzluğun bayram seyran demeden tatil demeden cumartesi- Pazar demeden gözünü kırpmadan ve ölümü göze alabilen bir meslek mensubudur. Dolayısıyla zordur. Onun için polislik hakikaten zordur. Polis aynı zamanda merhamet demektir. Polis aynı zamanda nezaket demektir. Polis aynı zamanda kardeşlik, barış elçisi demektir. Polisin karşıdan karşıya geçen, geçemeyen yaşlıya veya çocuğu yoldan geçirmek yoldan geçmesine yardımcı olmakta polisin görevidir.” Dedi.

 

Acar, “Bu düşünce ve duygularla hepinizin Polis gününü kutluyorum. Güvenliğimizin garantisi olan sizleri kutluyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Bu mücadeleye katılan tüm Polis ve, güvenlik güçlerine başarılar diliyorum. Dolayısıyla bu görevde şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyorum halen devam eden lere Allah’tan güç ve kuvvet diliyor ve şehit yakınlarımıza sabırlar diliyorum. Her zaman yanlarında olduğumuzu özellikle ifade etmek istiyorum. Her türlü sıkıntıları bizim sıkıntımızdır. Her türlü sıkıntılarında telefonumuz açıktır. Polis arkadaşlarımıza huzurlu, sağlıklı, başarılı görevler diliyorum.” dedi.

Günün anlam ve önemi ile ilgili olarak bir konuşma yapan Şavşat İlçe Emniyet Amiri Servet Orhan; “Polis teşkilatı sosyal ve hukuk devleti çerçevesinde kanun hâkimiyetinin sağlanması temel hak ve özgürlüklerin korunması, yaşamın huzur ve güven içinde düzenli bir şekilde sürdürülmesi amacıyla gece ve gündüz ayrımı gözetmeden görev yaparak oldukça güç ve önemli bir sorumluluk üstlenmiştir. Servet Orhan, “Bilindiği üzere Türk polis teşkilatı bundan 174 yıl önce 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuş, 1937 yılında 3201 sayılı emniyet teşkilatı kanunu ile bugünkü çağdaş şeklini almıştır. Teşkilatımıza görev yapma yetkisini veren ise 1934 tarihli ve 2559 sayılı polis vazife ve salahiyet kanunudur. Kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyeti ve devlet otoritesinin tesisi gibi, pek çok önemli görevi üstlenmiş olan teşkilatımız gücünü anayasa kanun tüzük ve yönetmeliklerden

almaktadır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır” sözünü kendimize şiar edindik. Onun için toplumun huzurunu bozanları Türk adaletine teslim etmek en temel vazifemizdir. Teşkilat olarak varoluş gayemiz devletimizin bekası milletimizin ise huzuru ve güvenliğidir. Halkımız şundan emin olmalıdır ki bu uğurda yılmadan çalışacak gerekirse seve seve canımızı feda etmekten çekinmeyeceğiz. Değerli Şavşatlılar, sizlerle el ele vererek daha huzurlu bir Şavşat için, geçmişte olduğu gibi gelecekte de çalışmaya devam edeceğiz. Şavşat’ın huzur ve güvenliğine katkıda bulunmak için sezinlediğiniz huzursuzlukları

tereddüt etmeksizin bizlerle paylaşmanızı dileriz. Hedeflerinin, yükselen bir değer olan Şavşat’a ve Şavşat’ta yaşayan insanlara hizmetin en iyisini ve en kalitelisini sunmak, herkesin hiçbir güvenlik kaygısı duymadan, huzur içinde yaşamalarını sağlamaktır.” dedi. İlçe Emniyet Amirliğinde bütün ziyaretçilere polis eşlerinin kendi elleri ile yapmış oldu kuru pasta, çeşitli yiyecek ve içecekler ikram edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek