...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türk Kızılay’ı Şavşat Şubesinden Vekaleten Kurban Kesimi Açıklaması

04 Ağustos 2018 - 1.544 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Türk Kızılay’ı Şavşat Şubesinden Vekaleten Kurban Kesimi Açıklaması
Türk Kızılay’ı Şavşat Şubesinden Vekaleten Kurban Kesimi  Açıklaması

Türk Kızılay’ı Şavşat Şubesinden Vekaleten Kurban Kesimi  Açıklaması

Kızılay Kurban Bereketini Mazlumların Sofrasına Yıl Boyu Taşıyacak

Türk Kızılay’ı Şavşat Şubesi vekaleten kurban kesimi açıklaması gelirken açıklamada vekaleten kur-ban kesimine ilişkin merak edilen konulara ilişkin bilgilendirmede bulunuldu.

Türk Kızılay’ı Şavşat Şube Başkanı Mehmet Uzun tarafından yapılan açıklama-da; “Kurban Bayramı’nın bereketini muhtaç sofralara bu yıl da taşıyacak olan Kızılay’ın, Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası bedeli yuı1 dışı 590 Lira, yurt içi ise 750 Lira oldu. Hayırseverlere “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla seslenen Kızılay, Türkiye dahil yaklaşık 40 ülkede 170.000 vekalet sahibi adına kurban kesip yaklaşık 3 milyon 800 bin kişi-ye kurban bereketini ulaştıracak.

Dünya genelindeki ve ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, geleneksel hale gelen Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası’nı başlattı.

Vekaletle kurban kesimi kampanyası hakkında bilgiler veren Türk Kızılay’ı Şavşat Şubesi Başkanı Mehmet Uzun yüzyılın iyilik hareketi Türk Kızılay’ına duyulan güveni de vurguladı. “150 yıl önce Hilal-i Ahmer adıyla kurulan Türk Kızılay’ı ilkelerinden taviz vermeden ve aynın gözetmeksizin yardıma koşuyor, Kızılay’a güvenin en büyük nedeni şeffaf oluşu ve hiç bir aynın gözetmeksizin herkesin yardımına koşmasıdır” Kızılay, ihtiyaç anında dayanışmanın, ızdırap anında şefkatin, farklılıklar karşısında hoşgörünün, savaşın en kızgın anında insancıllığın, merhametin, tarafsızlığın ve barışın simgesidir.

“Anadolu’nun Bereketini Taşıyor”

Vekaletle kurban kesen kuruluşlar organizasyonları aracı-lığ1yla çok uzak sofraları şenlendiriyor. Bugün ülkemizde uluslararası alanda çalışan çok sayıda yardım kuruluşu var. İyiliğin amiral gemisi olan Kızılay gibi bu alanda çalışan çok sayıda kuruluşla beraber Kurban bayramı arifesinde tatlı bir seferberlik başlıyor. Dünyanın çok farklı bölgelerine ve çok uzak kıtalarına, çok farklı insan topluluklarına Anadolu’nun bereketini hep beraber taşıyorlar.

“Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla 10 yılı aş km bir süredir gerçekleştirilen model bu yıl da sürdürülecek. “O model, kurban paylarının bir konserve haline getirerek ömürlerinin uzatılmasıdır. Kur-ban bayramı süresince ülkemizde yaklaşık 4 milyon hayvan kurban ediliyor. Bir milyon büyükbaş, 3 milyon küçükbaş gibi. Ciddi bir et stoğu bu ibadetle beraber oluşuyor. Kızılay, bu kurban dönemlerinde bollaşan etleri yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bu sene de kurban konserveleri aynı şekilde hijyenik tesislerde oluşturulacak ve Kurban Bayramından sonra ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine yıl boyu dağıtılmaya devam edecek.

“40 Ülkede Kurban Kesilecek”

Kızılay bu sene yaklaşık 3 milyon 800 bin insana, kurban ibadetini gerçekleştirmiş olan insanlarımızın kurban paylarını ulaştıracak. Bu çerçevede yurt içinde 85 bin hisse kurban, yurt dışında da aynı sayıda olmak üzere 170 bin hisse kurban kesimini planlandı. Kızılay yaklaşık 40 ülkede, kurban organizasyonu yapmak için anlaşmalar gerçekleştirdi.

“3 Milyon 800 Bin İnsana Ulaşmayı Hedefliyor”

“Kurban hisselerini Kızılay’a verenlere kredi kartına 4 taksit imkanı bulunmakta”

Yurt içinde kesilecek hayvanların karkas ağırlıkları yaklaşık 220-230 kilo olacak. Yurt dışındakilerin ise yaklaşık 150-175 kilo ağırlığında olacağı tahmin ediliyor. Kızılay bütün bu operasyon neticesinde 3 bin 800 ton kurban payı elde etmeyi, birer kiloluk konservelerle 3 milyon 800 bin insana ulaştırmayı hedefliyor.

Aı1ık gelenekselleşmiş olan Kızılay’ın vekaletle kurban kesme organizasyonuna devlet büyükleri de teveccüh gösteriyor. Yurt dışında en büyük bağışlar gurbetçilerin yoğunlukta yaşadığı Almanya, Fransa, Hollanda gibi Avrupa ülkelerinden geliyor.

Vekaletler Nasıl Verilecek?

Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar, bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Kızılay Şu-belerini ve Temsilciliklerini, PTT şubelerindeki Kızılay Pos-ta Çeki hesabını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www. kizilay.org.tr İnternet adresini kullanarak vekaletlerini verebilecekler.

Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek vekalet sahipleri ise 4 taksit imkanın-dan yararlanabilecek. Vekaletlerini Kızılay’a vermek isteyen yurt dışındaki vatandaşlar ise Kızılay İnternet sayfası üzerin-den bağış menüsünü kullanarak online ödeme yapabilecek, ayrıca 0090 312 458 30 00 numaralı telefondan Kızılay’ın ücret-siz danışma ve bağış hattını arayarak, uluslararası kredi kartı ile vekalet bedelini ödeyebilecek” ifa delerine yer verildi.

Türk Kızılay’ı Şavşat Şube Başkanı Mehmet Uzun, “Şavşat ilçemizde vekaleten kurban kestirmek isteyen Kızılay Şubemize başvurarak konuyla ilgili bilgi alabilirler” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek