...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Turistik DİSHARO Yayla Evlerinin Açılışı Yapıldı

23 Temmuz 2019 - 211 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Turistik DİSHARO Yayla Evlerinin Açılışı Yapıldı
Turistik DİSHARO Yayla Evlerinin Açılışı Yapıldı

Turistik DİSHARO Yayla Evlerinin Açılışı Yapıldı

Şavşat Pınarlı Köyünde Özel Bir Girişimci Tarafından Yapılan Turistik Disharo Yayla Evleri Açılışı Yapıldı

Açılışa Kaymakam Musa Göktaş, Belediye Başkanı Nihat Acar, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı Aytunç Ünsay, İlçe Emniyet Amiri Servet Orhan, AK Parti İlçe Başkanı Etemşah Coşkun, İş yeri sahibi Elif Yaşar ve vatandaşlar katıldı.

Pınarlı Köyünde Disharo mevkiinde yapılan Bungalow Yayla Evi Projesi yapımı tamamlanarak açılışı yapıldı.

Açılışta Kaymakam Musa Göktaş, yayla evlerini gezerek bu yayla evleri, bölgenin turizm hacmine katkı sağlayacağını ve ilçede yayla turizmini ve eko turizmi geliştireceğinin altını çizdi.

Çam ve Ladin ormanları arasında inşa edilen 17 adet bungalov tarzı evin, Şavşat’ın yaz-kış turizmini canlı tutması bekleniyor. Projenin önümüzdeki süreç içerisinde geliştirilerek evlerin sayıca artırılmasını planladıklarını ifade eden İş Yeri Sahibi Elif Yaşar, gerçekleştirecekleri çeşitli etkinliklerle, Şavşat’ı cazibe merkezi haline getireceklerini bildirdi.

Gerek doğası gerekse temiz havası ile huzurlu bir tatil vadeden Bungalov Yayla Evleri’ nin, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve konforlu bir tatil geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistler için çekim merkezi olacağını vurgulayan Elif Yaşar, “Amacımız doğaya zarar vermeden, en iyi şekilde faydalanmak. Şavşat’ın doğal güzellikleri yüzyıllardır şiirlere, şarkılara, romanlara konu olmuştur. Biz bu güzelliği ortaya çıkarmak, vatandaşlarımıza kolay ulaşılabilir ve güvenli bir tatil imkanı sunmak için bu projeyi tamamladık. İş yerimizi daha da geliştireceğiz. Şuan hazırda tamamlanmış 17 adet bungalov evimiz var. Bu evlerde 25 oda ve 50 yatak kapasitenin yanı sıra herkese hizmet verebilecek restaurantımız mevcuttur. 2018 yılında başlayıp ve çok kısa süre içerinde bitirilen yayla evleri yapımı yaklaşık olarak 3.5 Milyon tl mal oldu. Bu evlerin sayısını artırarak ve çok güzel bir çevre düzenlemesi ile vatandaşlarımızın hizmetine açtık” şeklinde konuştu. 12 bin 500 metrekare arazi üzerine kurulu projenin 6 bin metrekaresi şu an inşaat alanı geriye kalan kısmı ise Kış Turizmi için kullanılacak.

Açılış günü akşamı ise sanatçı Pınar Yıldız, Barış Müzik Grubu ve Müzik Öğretmeni Adem Temiz tarafından katılımcılara müzik ziyafeti sunularak çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek