...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TRT Mevlit Kandili’ni Artvin’den Canlı Yayınlayacak

22 Aralık 2015 - 841 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»TRT Mevlit Kandili’ni Artvin’den Canlı Yayınlayacak
TRT Mevlit Kandili’ni Artvin’den Canlı Yayınlayacak

TRT Mevlit Kandili’ni Artvin’den Canlı Yayınlayacak

TRT 1 televizyonu mevlit kandili münasebetiyle, 22 Aralık Salı akşamı Kuran’ı Kerim ve Mevlit programını canlı olarak Artvin’den yayınlayacak.  

22 Aralık 2015 Salı akşamı Hicri aylara göre Rebiülevvel ayının 12’inci gecesinde Mevlit Kandili. Bu kapsamda TRT 1 televizyonu Kuran’ı Kerim ve Mevlit programlarını ülkemizin birçok ilinden canlı olarak yayınlıyor. Bu kez mevlit kandili programı Artvin’de gerçekleşecek. Yenimahalle (İskebe) merkez caminde, 22 Aralık Salı akşamı saat 18.00’de TRT 1 Televizyonu tarafından canlı olarak tüm Türkiye ve Dünyaya buradan yayın yapacak.

Artvin’de Bir İlkin Gerçekleşeceği Gece İçin Müftülük Yoğun Mesai Harcıyor

Artvin İl Müftülüğü, Artvin’de İlk kez Gerçekleşecek Olan TRT1 kanalının Mevlit Kandili için ilk kez gerçekleştireceği hummalı bir çalışma başlattı. Tüm dünyanın ve ülkemizin gözü kulağı Artvin’de olacağında il müftülüğü hiçbir aksaklığa fırsat vermemek adına yoğun bir masayı harcıyor.  Artvin İl Müftüsü Kemal Uçkun , “Artvin’de mevlit programını canlı olarak TRT1 kanalının burayı tercih etmesine dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Uçkun konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi, “ bu hem ilimiz için hem de müftülüğümüz için bir şans. Bizde Artvinliler olarak hem ev sahipliği yapmakta hem de, o geceyi ihya etmede elimizden ne geliyorsa inşallah il müftülüğü yapacağız. Bize desteklerini esirgemeyen Başta sayın Valimiz Kemal Cirit, Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye çok teşekkür ediyorum.  İl müftülüğü olarak da hazırlıklarımız sıkı bir şekilde sürdürüyoruz.  O gün camiye gelenlere orası; bir panayır yeri, gibi doğum günü havasında olacak inşallah. Çay, saleptir, kandil simidi ikramlar yapılacak. Tulumbalar dökülecek yanı birçok ikramlar yapılacak. 22 Aralık Salı günü saat 18.00 bütün Artvin halkını Yenimahalle (İskebe) merkez camimize bekliyoruz” dedi .

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek