...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Trafik Haftası Şavşat’ta Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

16 Mayıs 2016 - 1.819 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Trafik Haftası Şavşat’ta Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
Trafik Haftası Şavşat’ta Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Trafik Haftası Şavşat’ta Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası İlçemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Trafik Haftası kutlamaları Şavşat Atatürk İlköğretim Okulu Konferans Salonunda başladı. Şavşat Atatürk İlköğretim Okulu salonunda İlçe Emniyet Amirliği’nde görevli Trafik Büro Amiri Komiser Yardımcısı Yüksel Özbek, Trafik Polis Memuru Ahmet Gül tarafından öğrencilere uygulamalı olarak Trafik Eğitimleri anlatıldı. Ardından eğitici ve öğretici çizgi film izlettirildi.

Trafik Haftası Kutlamaları Kapsamında Şavşat Esnafı Ziyaret Edildi

Trafik Haftası Kutlamaları kapsamında Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Emniyet Amiri Eray Çınar ve bazı daire amirleri ile beraber Şavşat esnafını ziyaret ettiler. Ziyarette esnaflarla ilçede ki park sorunu, kaldırım işgalleri ile ilgili fikir alış-verişinde bulunuldu.

Trafik Haftası Kutlamaları Kapsamında Şavşat Esnafı Ziyaret Edildi

Trafik Haftası Kutlamaları kapsamında Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Emniyet Amiri Eray Çınar ve bazı daire amirleri ile beraber Şavşat esnafını ziyaret ettiler. Ziyarette esnaflarla ilçede ki park sorunu, kaldırım işgalleri ile ilgili fikir alış-verişinde bulunuldu. Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı ve Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk esnaflara ilçedeki trafik sorunu ile ilgili beklentilerini sordular. Esnaflar ise özellikle ilçe merkezinde park sorununun zaman zaman sıkıntılara neden olduğunu belirttiler.

Trafik Haftası Kutlamalarına Şavşat Gençlik Merkezi Salonunda Devam Edildi

Şavşat Karayolları ve Trafik Haftası kutlamalarına Şavşat Bele-diyesi Gençlik Merkezi Salonunda devam edildi. Buradaki kutlamalara Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat Jandarma Bölük Komutanı Cüneyt Yüksel, Askerlik Şubesi Başkanı Per.Ütğm. Kayhan Sercan Haklı, İlçe Emniyet Amiri Eray Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, CHP İl Genel Meclis Üyesi Ertan Turan,  Şavşat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Ural, Şavşat Emniyet Amirliği Trafik Şube Ekipleri, Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Dr. Tuğra Kösa, Şavşat Bedensel ve Engelliler Derneği üyeleri, daire amirleri, İlçe Emniyet Amirliği’nde görevli Trafik Büro Amiri Komiser Yardımcısı Yüksel Özbek, Trafik Polis Memuru Ahmet Gül, J.Trafik Tim K. J.Kd.Bçvş. Turgay Cihan, Şavşat’ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör ve Yazı İşleri Müdürü Caner Altunkaya katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda sinevizyon gösterileri yer aldı. Sinevizyon gösterisinin ardından Şavşat Otomobilciler Derneği Başkanı Ömer Ural bir konuşma yaptı. Ural can ve mal güvenliği için dikkat edilmesi gereken konulara değinerek; “Ülkemizde Karayolları Trafik Haftası, Mayıs ayını takip eden ilk Cumartesi gününü içine alan hafta olarak kullanmaktadır. Trafik denilince akla ilk gelen şey; yayaların kara-yolunda, deniz yolunda, hava ve demiryolunda hareketlerine trafik diyoruz. Tabi bu konuda dikkat etmemiz gereken şey “güvenlik” konusudur. Can ve mal güvenliği için dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. İlçemizde çok fazla trafik kazası yaşanmaktadır. Alt yapı, yol ve fiziksel yapısı açısından güvenli bir şekilde seyahat edilmesine dikkat edilmelidir. İn-sanların birbirlerine saygı göstermesi gerekiyor. Engelli vatandaşlarımıza trafikte saygı duyulması, yardım edilmelidir. Belediyemizin bu yönde de çalışmaları devam etmektedir. Engelli yayalar için uygun hale getirilen yollar ve kaldırımlar, vatandaşlarımız için daha rahat ulaşım sağlanabilecek hale getirilmektedir.” dedi.  Başkan Ömer Ural konuşmasının devamında “Ülkemizde şuan araç sayısı yaklaşık 24 milyona ulaşmıştır. Ülke nüfusunun 3’te 1’i araç sürücüdür. Gün içerisinde çok yoğun araç trafiği seyir etmektedir. Trafikte özellikle büyük görev sürücülere düşmektedir. Araçların bakımı, seyir halindeyken sürücülerin dikkati, yayaların ve sürücülerin dikkati çok önemlidir.” dedi.

Programda Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’da bir  konuşma yaptı. Ambarcı, özellikle Şavşat’ta yaşanan trafik sorununa değindi. Ambarcı; “Trafik, günümüzün en önemli konularındandır. Kazaları en aza indirmek gerekmektedir. Ülkemizde trafik kazalarından yıl içerisinde ölen kişilerin sayısı göz ardı edilemez. İlçemizden de uluslararası trans yolu geçmektedir. İlçemizde de önemli derecede bir trafik sorunu vardır. Özellikle yaz sezonunda tıkanma-ya neden olmaktadır. Kaymakamlık olarak belediye başkanlığı, emniyet amirliği, jandarma komutanlığı ile işbirliği içerisindeyiz. Bu sorunu ortaya olağan şekilde çözüm üreteceğiz. Bu konuda esnaflarımızdan, şoförlerimizden, halkımızdan anlayış ve destek bekliyoruz. Yaptığımız bütün çalışmalar vatandaşımızın can ve mal güvenliği için gece gündüz çalışıyoruz. Kaymakamlık binasının önündeki ara yolun trafiğe kapatılması konusunda güvenlik için kontrollü şekilde trafiğe kapatılması kararı aldık. İlçemizde ki her türlü güvenlik tedbirlerinin alınmasında birinci dereceden sorumluyuz. Bu önlemleri almak zorundayız. Acil durumlarda yolun kullanılması için trafiğe açılıyor.” Dedi.

Konuşmaların ardından Şavşat Jandarma Bölük Komutanlığından görevli J.Trafik Tim K. J.Kd.Bçvş. Turgay Cihan, Şavşat İlçe Emniyet Amirliğinde görevli Trafik Polis Memuru Ahmet Gül tarafından Trafik Haftası ile ilgili sinevizyon eşliğinde sunumlar yapıldı. Ardından Şavşat Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Dr. M.Tuğra Kösa İlk Yardım ve Temel Yaşam Desteği Konusunda bilgi verdi.

İlçe Milli Eğitim bünyesindeki okullarda Trafik Haftası nedeniyle yapılan şiir, kompozisyon ve re-sim dallarında yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programın devamında Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından belirlenen Yavuzköyü Seyir yerinde fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. Fidan dikiminin ardından etkinlikler burada çekinilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Haber: Caner Altunkaya

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek