...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Toplum İçinden Temayüz Etmiş Bir Hanım Kardeşimiz Gülşen Atabay

27 Aralık 2018 - 269 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Toplum İçinden Temayüz Etmiş Bir Hanım Kardeşimiz Gülşen Atabay
Toplum İçinden Temayüz Etmiş Bir Hanım Kardeşimiz Gülşen Atabay

Gülşen Atabay hanım bacımız Artvin ilimize bağlı Arhavi ilçemizdendir. Memur olarak Arhavi ilçesi orman işletme müdürlüğünde görev yapmaktadır.

2018 kasım ayı sonlarıydı. Gülşen Atabay  hanım, isimlerini tespit edemediğim   3hanım arkadaşı ile  beraber ŞavşatYavuz köyü İsmail Naime Yılmaz yaşlılar yerleşkesine teşrif buyurdular. Daha önceden yerleşke yönetiminden kadın erkek yaşlı sayısını öğrenmişler  sayıya göre her yaşlımıza bir poşet dolusu giyecek eşyalar getirip her yaşlının ismini okuyarak, her yaşlıya kendi elleriyle verme nezaketini göstermişlerdir.  Hem de  her yaşlımızın elini öperek boğazına sarılarak, adını sorarak kendileriyle gönül dostluğu kurarak hamilik görevlerini ifa etmişlerdir.

Bu bonkörce davranış yetmiyormuş gibi Fındıklı huzurevi ziyaretine giden  huzurevi müdürü yönetimindeki 15 yaşlımıza Arhavi de yemek ziyafetleriyle ağırlama nezaketi göstermişlerdir. Biz Şavşat yaşlılar yerleşkesi yerleşenleri olarak sayın halkımızdan ziyaret beklentimiz vardır. Tatlı dile, güler yüze, hoş sohbete ihtiyacımız vardır. Beklentimizde budur. Ama Gülşen ATABAY hanım kardeşimiz bu hamiyet perver, sıcak yüz tatlı dil ve hoş sohbetleriyle Şavşat Yavuzköyü yaşlılar yerleşkesi sakinleriyle öyle bir gönül bağı oluşturdular ki bu bağ  asla ve asla kopmayacaktır.  Dualarımız Gülşen ATABAY hanım kızımızın ve beraberindeki hanım bacılarımızın her zaman üstlerine olacaktır. Kendilerini her zaman ve her vesileyle hayır dualarımızda anacağız. Gülşen ATABAY hanım  ve arkadaşları hanım kardeşlerimiz den ayrıldığımız 15 gün olmamıştır. Ama kendilerini ÇÇEEMMBBEERR görme özlemi duymaktayız. Ne mutlu Arhavi’ye, ne mutlu Arhavi halkına ki ara larından böyle hamiyet perver ve yüreği insan sevgisiyle dolup taşan Gülşen ATABAY ve arkadaşları gibi insanlara sahiptirler. Arhavi ilçemizde kim bilir Emekli Öğretmen daha nice Gülşen ATABAY ve arkadaşları gibileri vardır.

Gülşen ATABAY ve arkadaşları nezdinde tüm Arhavi halkına selamlarımız ve saygılarımız olsun. Arhavi ilçemizde müzik kabiliyetli kadınerkek kişilerden oluşturulup etkinleştirilmiş bir müzik koro grubu vardır. Biz yaşlıları Şavşat huzur evinde 2 kez ağırladılar. Bu grubada selamsevgi ve muhabbetlerimizi sunuyoruz. Kaymakamına,  belediye başkanına bütün derneklerine, örgütlerine, bürokrasisine selam ve sevgilerimiz olsun. Arhavili  olmakta kolay değildir. Arhavililer Türkiye’nin ve hatta dünyanın  neresine gitseler Artvinliyim demezler  Arhaviliyim derler. Bunda da haklıdırlar. Çünkü Arhavi ilçemiz doğu Karadeniz bölgemizin ekonomik bakımdan en kalkınmış ilçesidir. Türkiye’nin önemli zenginleri Arhavilidir. Ama bu zenginlerin hiçbirisi Gülşen ATABAY kardeşimiz kadar zengin olamazlar. Gülşen ATABAYIN yüreği zengin, düşünce yapısı zengin örnek bir Türk anasıdır. Biz Şavşatlı yaşlılar üzerinde hanım arkadaşlarıyla beraber öyle silinmeyen, aşınmayan gönül izleri bıraktılar ki bu izlere baktıkça kendilerini hatırlayacağız, asla ve asla unutmayacağız.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek