...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Toplum için Siyaset

08 Mart 2022 - 47 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Toplum için Siyaset
Toplum için Siyaset

Hani bilirsiniz çok bilindik bir tartışma konusu vardır: Sanat sanat için mi, sanat toplum için mi? Aynı şeyi siyaset ve siyasetçiler için de söylemek mümkün. Bazı siyasetçiler vardır ki, bütün siyasi enerjilerini yerlerini korumak için yaparlar. Yıllarca siyaset sahnesindedirler, ancak hiç bir kimseye ve topluma bir faydaları yoktur.

Bir zamanların Artvin siyasetçilerinden sayın Hasan Ekinci’ye
“Şavşat için ne yaptınız” diye bir soru sorulur Sayın Ekinci, “kimse benden Şavşat için bir şey istemedi ki, her gelen iş istedi, tayin istedi, şu kişiyi sürün, bunu alın, gibi isteklerde bulundular” der. Burada hakkını teslim etmek lazım. Sayın Ekinci Şavşatlı ve Artvinli yüzlerce insana ekmek kapapısı açmıştır. Sayın Ekinci’nin de eksiği olabilir.. Ama, Sayın Ekinci’den yereldeki parti örgütleri yeterli hizmeti isteyememişlerdir. Bu benim tespitim. Kabul edersiniz, etmezsiniz… Şimdi sizlere yerelde siyaset yapanların ve yönetici-idareci konumunda olan kişilerin önemine ilişkin bir iki örnek vereceğim: Yıllar önce yoğun bir kış günüydü. Meşeli Köyünden genç bir kardeşimizin cenazesine gitmek için o dönem AKP ilçe başkanı olan Sevgili Selçuk Yeni’nin arabasıyla köye gidiyoruz. Araçta yine o dönem il genel meclis üyesi ve AKP li olan bir arkadaş yine var. O yıllar HINZAT YOLU dediğimiz yol yapılmamıştır. Kaleboynu’ndan dönüp Sabudara Köprüsü denilen yere doğru ilerlerken arabada çeşitli siyasi konular konuşuluyor. Köprüye yaklaşınca araçtakilere: “Bakınız, dedim, eğer ben yöneti-ci olsam bu yolu HINZAT üzerinden ilçeye bağlarım. Yol en az dört-beş kilometre kısalır. Yaz dönemleri bu yoldan günde yüzlerce araç geçiyor. Bunun ekonomiye ve zamana katkısını düşünün” dedim. Dönüşte Sabudara Köprüsü’ne gelince Selçuk bey aracın kilometre göstergesini sıfırladı. Şimdiki yolun başına geldiğimizde tam 5 kilometre fark edeceğini gördük. İlçe başkanı Selçuk Yeni aynen şu sözü kullandı : “Hocam sana helal olsun. Siyaseti hangi partide olursa olsun akıllı, bilgili, donanımlı insanlar yapmalı” dedi. Konuyu daha sonra dönemin kaymakamı Sayın Salih Altun’a açtım. Kaymakam bey, “hocam ben bu yolu yaptıracağım” dedi.

Ben o yıllarda dört gazetede
köşe yazıları yazıyordum. “Kaymakam bey, siz bu yolu yaptırın, ben sizin bu hizmetinizi dört gazete yayınlayacağım” dedim. Kaymakam bey bu yolu yaptırdı. Ben de haberini yaptım. Sayın İsrafil Kışla’nın milletvekilliği dönemi Şavşat Halk Bankası Şubesi’nin açılışı sırasında Şavşat’la ilgili bir projemi kendisine ilettim. Beni dikkatle dinledi. Not aldı. Yine bir seçim sırasında esnafı gezerken benim dükkanıma girdi. Partili arkadaşları dışarıda beklerken benim Şavşatla ilgili isteklerimi uzun uzun dinledi. Kendisine AKP’li olmadığımı, ama bunları Şavşat için kendisinden istediğimi söylediğimde, “hocam ben sizi biliyorum. Keşke benim partimden de böyle makul istekler gelse” dedi. Dışarı çıktığında herkes, Sayın vekilim hoca sizi CHP’li yaptı herhalde”dediler. Güldük! Şimdi Sayın İsrafil Kışla’dan Şavşat için, Şavşat’ın geleceği için tarihi bir istekte bulunuyoruz. Bu isteğimiz yediden yetmişe tüm Şavşatlılar adınadır. İstanbul ve Ankara toplantıları beni umutlandırdı. Ve inanıyorum ki, Sayın Kışla bu düğümü çözecek. Şavşat halkının bu haklı talebini geri çevirmeyecek. Şavşat güzel bir KENT MEYDANINA kavuşacaktır. Esen kalın.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek