...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tepebaşı Köyünde Örnek Çalışma

01 Ağustos 2016 - 4.244 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Tepebaşı Köyünde Örnek Çalışma
Tepebaşı Köyünde Örnek Çalışma

Tepebaşı Köyünde Örnek Çalışma

Tepebaşı Köyü Kalkındırma, Yardımlaşma ve Kültür Derneği Üyeleri ve Köy Halkı Yaklaşık Olarak 20 Hektarlık Alanda Çöp Topladılar

İlçemiz Tepebaşı Köyü Kalkındırma Yardımlaşma ve Kültür Derneği üyeleri ve köy halkı köy içindeki mahallelerde, mezarlıklarda ve ormanlık alanlardaki çöpleri toplayarak çevre temizliği yaptılar.

Tepebaşı Kalkındırma, Yardımlaşma ve Kültür Derneği kuruluş aşamasında faaliyetlerine köydeki çöpleri toplayarak başladı. Dernek Başkanı Nizamettin Pehlevan, köy içinde ve köy dışında rastgele çevreye atılan çöpleri toplayarak çevre temizliğini yaptıklarını söyledi. Köyde yaklaşık 20 hektarlık alanda çevre temizliğini yaptıklarını belirten Pehlevan çalışmalar sonucunda köyden yaklaşık 50 çuval çöp topladıklarını belirtti.

Dernek Üyeleri ve Köy Halkı Yaklaşık 50 Çuval Çöp Topladılar
Dernek Başkanı Nizamettin Pehlevan’ın gazetemize yaptığı açıklamada; “Yıllardır gelişi güzel etrafa atılan çöpleri temizlemek için dernek üyeleri olarak çalışma başlattık. Köyümüzün çevresi ve ormanlık alanlar naylon poşet, cam şişe, kağıt vb. katı atıklarla doluydu. Köyümüzün iç ve dış alanlarını, mahallelerimizi, mezarlık alanlarımızı, piknik yapılan arazilerimizi derneğimiz üyeleriyle ve köyümüzün gençleriyle beraber el ele vererek temizledik. Köy halkımız ve dernek üyelerimizle bir gün boyunca çalışarak 50 çuval çöp topladık. Topladığımız çöplerin bir bölümünü yakarak imha ettik. Diğer bir bölümünü ise araçlarımızla köyden getirerek Şavşat Belediyesine ait çöp konteynırına attık.” Dedi.

Şavşat Tepebaşı Köyü Kalkındırma, Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ise yaptıkları açıklamada Köy derneğini yaklaşık bir yıl önce kurduklarını belirterek şunları söylediler; “Dernek olarak ilk işimiz sağlık sorunlarına neden olan, insan onurunu zedeleyen, çevre kirliliğinin en açık göstergesi olan çöpleri ve atık maddeleri toplamak oldu. Köyümüzde bu  tür çalışmayı yaptığımız için mutluyuz. Dernek olarak çalışmalarımıza destek veren öncelikle üyelerimize, köyümüzün gençlerine ve bütün Tepebaşı köyü halkına teşekkür ediyoruz.” dediler.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek