...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tabelada ŞAVŞAT’ın Adını Kim Neden Karaladı?

27 Aralık 2016 - 2.872 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Tabelada ŞAVŞAT’ın Adını Kim Neden Karaladı?
Tabelada ŞAVŞAT’ın Adını Kim Neden Karaladı?

Tabelada ŞAVŞAT’ın Adını Kim Neden Karaladı?

Ordu’dan Bu Tarafa Tek Cittaslow Unvanına Sahip İlçemize Ne Yazık Ki Diğer İlçeler Ve Artvin Merkez’den Gereken Destek Ve İlgi Gelmiyor

Ordu’dan bu tarafa tek Cittaslow unvanına sahip Şavşat ilçesine ne yazık ki diğer ilçeler ve Artvin Merkez’ den gereken destek ve ilgi gelmiyor.  Artvin Merkez’de ve Arhavi’den başlayan Artvin İl sınırından, tüm ilçelerde ve Erzurum sınırına, hatta Erzurum boyunca bununla ilgili tabelalar olması gerekirken, maalesef bu katkı yapılmıyor.

Artvin Merkez’de Cittaslow Şavşat tabelası önce köprübaşının olduğu ışıklar mevkiine bir tabela kondu. Ancak oradan kaldırıldı. Su hızarı Mevkii Ay-temiz Petrolün karşısındaki duvara zor fark edilen bir tabela konabildi.

Bütün bunlar bir tarafa Artvin-Şavşat yolu Varyant Mevkii’nde 20. Kilometrede bulunan Şavşat Tabelasını karaladılar.  Tabelanın en üstünde Ardanuç 20, Şavşat 50, Arda-han 105 yazıyor. Ardanuç ve Ardahan yazıları karalanmazken sadece Şavşat yazısının karalanmış olması, özellikle Şavşatlılar tarafından “niçin?” Sorusunun sorulmasına neden oluyor.  Şavşat adının bu şekilde karalanması Berta Viyadüğünden Şavşat’a dönüşteki tabelaya da yapılmıştı. Şavşat Halkı, “Cittaslow Şavşat’ın adını bu şekilde karalamanın kime ne faydası var? Şavşat’ın Cittaslow ilan edilmesi tüm Artvin’e büyük fayda sağlayacaktır. Artvin her alanda açık hava müzesi olabilecek kadar çok özel bir coğrafyadır. O tabelayı temizlesinler. Şavşat o şekliyle okunmasın” diyerek bunun düzeltilmesi için ilgili kurumlardan rica da bulundular.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek