...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Başladı

13 Aralık 2015 - 823 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Başladı
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Başladı

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Başladı

Türkiye’nin 20 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Sürdürülebilen Yaşam Film Festivali’ Artvin Çoruh Üniversitesi’nde yapılan açılış konuşmasının ardından başladı.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nde Türkiye’nin 20 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Sürdürülebilen Yaşam Film Festivali’nde açılış konuşmasını Tema Vakfı Artvin İl Temsilcisi Elif Kübra Bağrıyanık yaptı.

Elif Kübra Bağrıyanık yaptığı konuşmada; ”Sevgili Artvin halkı Türkiye’nin 20 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Sürdürülebilen Yaşam Film Festivali’ne’ hoş geldiniz.  Biz bu festivale Yeşil Artvin Derneği,  Türk Eğitim Sen,  Eğitim Sen, Artvin Tema İl Temsilciliği, AÇÜ Genç Tema Topluluğu olarak, ev sahipliği yapıyoruz.

Bizi bu amaç uğrunda bir araya getiren düşünce, huzurlu sürdürülebilir yaşam için farklı bakış açılarının farklı yaşantıların kısaca zihniyetleri ötekileştirmek yerine zengin kültür mirası olarak görülmesiyle mümkün olabileceğine inanmaktır. İnsanoğlu son zamanlarda doğayı kendi evinin dört duvarı ile sınırlı tutar oldu.  Kazancını ve kaybını kedi cebinin ölçüsüyle bir tutar oldu.  Her şeyin en iyisini, en güzelini kendi evlerine uyarlar oldu.  Daha sonra canlıları unutur olduk onlara bir yaşam alanı bırakmaz olduk.  Ama yaşamın böyle gitmeyeceğini herkes biliyor, tahmin ediyor. Bizler bu projeyi kollarımızı sıvarken ortak noktamız doğaydı, canlıydı, belki de buradaki bilgileri daha önce duyduk. Ama önemli olan bu salondan ayrılırken “doğa için ne yapmalıyım?” sorusuna cevabı izleyeceğimiz filmlerde bulabileceğimizi umut ediyoruz. Bizleri bu projede yalnız bırakmayan yardımlarını esirgemeyen Artvin Belediyesi’ne sesimizi duyuran Radyo 08 Programı’na,  kitapçıkları basan Hürriyet Matbaası’na ve bu mekanı bizlere verdiği için Artvin Çoruh Üniversitesi’ne ve Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman’a ve sizlere çok teşekkür ederiz. Sürdürülebilir bir yaşama kavuşmak dileğiyle herkese iyi seyirler” ifadelerini kullandı.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 18 Kasım 2015 Pazar günüde devam edecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek