...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sonbahar Filminin Yönetmeninden Bir Film Daha

02 Aralık 2015 - 2.925 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Sonbahar Filminin Yönetmeninden Bir Film Daha
Sonbahar Filminin Yönetmeninden Bir Film Daha

Sonbahar Filminin Yönetmeninden Bir Film Daha

Sonbahar filminin yönetmeni Özcan Alper Artvin’de bir film daha çekti.

Yönetmen Özcan Alper, Sonbahar ve Gelecek Uzun Sürer’den sonra üçüncü filmi Rüzgârın Hatıraları 11 Aralık’ta vizyona girecek.  Özcan Alper üçüncü filmi Rüzgârın Hatıraları için 25 Haziran’da Batum’da çekimlerini başlatmıştı. Yönetmen filmin çekimlerine Batum’un yanı sıra Borçka, Şavşat ve Hopa’da sürdürdü.

Çekimleri Gürcistan ve Borçka, Şavşat ve Hopa’da geçen film, senaryo aşamasında Cannes Film Festivali kapsamında düzenlenen L’Atelier Cinefondation’a seçilmişti. Filmin çekimleri Artvin, Hopa, Borçka, Ardanuç ve Şavşat ilçelerinde geçekleştirildi. Özellikle Artvin’in güzel doğasını ve kültürel yapısını profesyonel çekimle görebilme şansı tanıyan Rüzgârın Hatıraları filmi; II. Dünya Savaşı yıllarında, çevirmen ve ressam olan Aram’ın siyasi nedenlerle hayatını kurtarmak için İstanbul’dan kaçışını konu alıyor. Karadeniz’de Sovyet-Gürcistan sınırındaki bir orman köyünde sıkışıp kalan Aram için bu kaçış, çocukluğuna dair kayıp bir zamanın izlerini aramaya dönüşüyor. Dönemin siyasi ve kültürel atmosferi içinde, aşk, zaman, ölüm, , sınırlar, yurt, sürgünlük, özgürlük ve yüzleşme temaları, belleğin geri dönüşü olmayan karanlık koridorlarına açılan kapılar olarak beliriyor.

Onur Saylak, Sofya Khandamirova, Mustafa Uğurlu, , Ebru Özkan, Murat Daltaban, Menderes Samancılar ve Tuba Büyüküstün’ün rol aldığı film Rüzgarın Hatıraları 11 Aralık’ta vizyona girecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek