...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sevk Bekleyen Hasta ile ilgili Devlet Hastanesi’nden açıklama geldi

18 Kasım 2015 - 1.063 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Sevk Bekleyen Hasta ile ilgili Devlet Hastanesi’nden açıklama geldi
Sevk Bekleyen Hasta ile ilgili Devlet Hastanesi’nden açıklama geldi

Sevk Bekleyen Hasta ile ilgili Devlet Hastanesi’nden açıklama geldi

Artvin Devlet Hastanesi: Hastanın durumu acil olmadığı için helikopterle sevk sırası bekliyor. Sevk talebi 1 haftadır talep ediliyor

“Artvin Devlet Hastanesi’nde 85 Gündür Sevk Bekleyen Hasta” haberine ilişkin Artvin Devlet Hastanesi’nden kamuoyunu bilgilendirme ve yanlış bilgileri düzeltme adına açıklamada bulunuldu. Yapılan açıklamada, Ayşe Özçelik’in eşi İbrahim Özçelik tarafından sevk talebinin 85 gündür değil bir haftadır talep edildiğine vurgu yapılırken, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ ve İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç tarafından konunun yakın bir şekilde takip edildiği, vatandaşın talebi üzerine helikopterle sevk için sıra alındığı ve helikopter sevk uygulamasındaki sıranın yoğunluğundan dolayı uygun zamanda sevkin gerçekleştirileceğine vurgu yapıldı.

Artvin Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesine 85 gün önce yatırılan Ayşe Özçelik’in eşi tarafından basına yapılan açıklamada 85 gündür sevk beklendiği şeklinde algının oluşması nedeniyle Artvin Devlet Hastanesi tarafından bilgilendirmede bulunuldu. Yapılan bilgilendirmede haberde ismi geçen Ayşe Özçelik’in 85 gün önce Artvin Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ne yatırıldığı, hastanın yoğun bakım açısından yapılması gereken tüm tıbbı müdahalelerinin yapıldığı, bir hafta önce hastanın eşi İbrahim Özçelik tarafından çocuklarının Eskişehir’de yaşamaları nedeniyle sevk talebinde bulunduğu ve bu talebin ardından da Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ ve İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç’in gayretleri ile Eskişehir’de yoğun bakım servisi uygun olan bir hastanenin ayarlandığı ve hastanın sağlık durumu nedeniyle 112 Acil Helikopter ile sevk yapılmasının uygun olacağından dolayı 112 Acil Helikopter ile sevk yapılması için hastanın sıraya alınmasının sağlandığı ifade edildi. Yapılan açıklamada ayrıca, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ ve İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç’in gayretleri ile hastanın sevkinin kısa sürede yaptırılması için gerekli şartların tamamlatıldığı ancak 112 Acil Helikopter hizmetinde yaşanan yoğunluktan dolayı aynı güzergah ta ikinci bir nakil gerçekleşmesi durumunda Ayşe Özçelik’in sevkinin kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesinin beklendiği ifade edildi. Bilgilendirmede ayrıca hastanın sağlık durumunun çok acil nakil gerektirmediği, şuan için hastanın sağlık durumunda acil sevki gerektirecek bir durumun bulunmamasına rağmen hastanın eşi İbrahim Özçelik’in çocuklarının Eskişehir’de yaşamasından dolayı kendisinin kalacak yerinin bulunması nedeniyle sevk talep ettiği ve konuyla bu nedenden dolayı önemsenerek ilgilenildiği ve talebin karşılanması için gerekli tüm girişimlerde de bulunulduğunun altı çizildi.

Yapılan bu açıklamanın ardından sevk konusundaki bilgi eksiklikleri giderilirken, Ayşe Özçelik’in 85 gün değil bir haftadır sevk beklediği gerçeği ortaya çıkmış oldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek