...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sel Suları Altından Araba Enkazı Çıktı

19 Kasım 2015 - 1.390 kez okunmuş
Ana Sayfa » Şavşat»Sel Suları Altından Araba Enkazı Çıktı
Sel Suları Altından Araba Enkazı Çıktı

Sel Suları Altından Araba Enkazı Çıktı

 

Artvin ve ilçelerinde son birkaç gündür yağan aşırı yağmurun dinmesi sonucu olayın vahametinin ne kadar büyük olduğu ortaya çıktı.

Sel sularının getirmiş olduğu toprak ve çamur Artvin Şavşat Karayolunun 35. Km sinde Saim Yılmaz’a ait pikabın toprak ve taş yığının altında kalmasına sebep oldu. Sel sularının bir anda kabarması sonucu araç sel sularının getirdiği toprak yığını bir anda aracın üzerini kapattı. Aracı ile ne ileri ne de geri çıkamayan araç şoförü Saim Yılmaz aracının içinden çıkarak canını zor kurtardı.

3-4 metrelik toprak ve çamur yığını altında kalan aracı Artvin’e bağlı Pırnallı Köyündeki Saim Yılmaz’ın komşuları, kazma ve küreklerle saatlerce çalışarak çıkarabildiler. Aracı tamamen hurdaya dönen araç şoförü; “Ben yıllardır bu bölgede gezer dolaşırım. Böylesine bir felaket görmedim. Allah böyle felaketleri hiç kimseye göstermesin. Canımı zor kurtardım. Araç üzerinde yaklaşık 3-4 metrelik toprak taş kaya birikmişti. Köylü komşularımın sayesinde 15-20 kişi yaklaşık 5 saat çalışarak ancak çıkarabildik. Komşularımdan da Allah razı olsun.” Dedi.

Toprak yığını altından çıkarılan araç hurdaya verildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek