...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği

27 Haziran 2016 - 1.195 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği
Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği

Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği

İlçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı Şavşat Evinde Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği Verdi

Şavşat’ta göreve başladığı günden beri ilçenin önemli sorunlarına el atan ve toplumun herkesi mi ile sıcak ilişkiler içerisinde olan ve ayrıca Şehit ve Gazi Ailelerini de sık sık ziyaret eden Kay-makam Mesut Gazi Ambarcı Şehit ve Gazi Ailelerine Şavşat Evinde İftar Yemeği verdi.

Sponsorluğunu hemşerimiz Nihat Yılmaz’ın, organizatörlüğünü ise; Şavşat Kaymakamlığının yaptığı iftar yemeğine ilçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Garnizon Komutanı J. Yzb. Cüneyt Yüksel, Askerlik Şubesi Başkanı Per. Ütğm. Kayhan Sercan Haklı, İlçe Emniyet Amiri Eray Çınar, daire amirleri, müdürleri, şehit ve gazi aileleri ile basın mensupları katıldı.

Şehit aileleri ile iftar açmaktan büyük onur duyduğunu ve toplumun en değerli aileleri olduğunu belirten ilçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı; katılımcılara hitaben yapmış olduğu konuşmada; Bugün şehit ve gazi aileleri için verilen iftar yemeğinde buluştuk. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitleri için yazdığı bir dörtlüğü sizlerle paylaşmak istiyorum. “Bu taşındır” diyerek Kâ’be’yi diksem başına; Rûhu-mun vahyini duysam da geçir-sem taşına; Sonra gök kubbeyi alsam da, ridâ namıyle, Kanayan lâhdine çeksem bütün ecrâmıyle; Mor bulutlarla açık türbene çatsam da tavan, Yedi kandilli Süreyyâ’yı uzatsam oradan; Sen bu âvîzenin altında, bürünmüş kanına, Uzanırken, gece mehtâbı getirsem yanına, Türbedârın gibi tâ fecre kadar bekletsem; Gündüzün fecr ile âvîzeni    lebriz etsem; Tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana, Yine bir şey yapabildim diyemem hâtırana. Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.  Dizelerini söylüyor. Bizim ki de bir vefa borcudur. Bu vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Bu vatan için canlarını hiç düşünmeden feda etmişler, şehit olmuşlardır. İnşallah ilerleyen günlerde de tekrar bir araya geleceğiz. İlçe Jandarma Komu-tanı Cüneyt Yüksel ve Askerlik Şubesi Başkanı Kayhan Sercan Haklı tayini çıktığı için aramızdan ayrılıyorlar. Onlara ilerideki mesleki hayatlarında başarı ve sağlık diliyorum. “dedi.

Başkan Öztürk Bugün İki Duyguyu Bir arada Yaşıyorum

İlçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’nın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’te bir konuşma yaptı. Öztürk iftar yemeğini düzenleyen Şavşat Kaymakamlığına ve Nihat Yılmaz’a teşekkür ederek;   “Şehit ve gazi aileleriyle bir araya gelmemizi sağlayan Sayın Kaymakamımıza ve Nihat Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Bu yemek her yıl düzenlenerek bir gelenek haline geldi. Nihat Yılmaz Bey, Şavşatlı ve tam anlamıyla bir Şavşat sevdalısı. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Bizlerin şehit ve gazi aileleriyle bir araya gelmemizde ön ayak oldu. Ayrıca bugün iki duyguyu bir arada yaşıyoruz. Göreve birlikte başladığım Jandarma Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanının veda yemeği. Yollarının açık olmasını diliyorum. İleri ki zamanda Şavşat’a yeniden bekliyoruz. Aileleriyle birlikte hayatlarında başarılı olmalarını diliyorum. İlçemizde bulundukları süre boyunca içimizden biri gibi, oldukça sade ve normal halktan biri gibi oldukça sade, üniformayla değil de Şavşatlı biri gibi her zaman yanımızda bulundular. Bu organizasyona katılan şehit ve gazi ailelerine, katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Şehitlerimiz bizler için, vatan için canlarını verdiler. Vatanı, kanlarının son damlasına kadar korudular. İnşallah bizler de şehitlerimize layık olmaya çalışacağız. Gazilerimize de geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum. Şehit ve Gazi ailelerimiz bugün bizlerle birlikte oldular. Herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Nihat Yılmaz; Şehit ve Gazi Aileleri Denildiği Zaman Hepimizin Yüreği Farklı Çarpıyor

İftar Yemeğinin sponsorluğunu yapan Nihat Yılmaz ise; başta Şehit ve Gazi ailelerine katılımlarından dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek; “Sayın kaymakamım, Belediye Başkanım, şehit ve gazi aileleri sizleri saygı ile selamlıyorum. Geçen yıl yine burada bir araya gelmiştik.      Ben İstanbul’da ikamet ediyorum. Şavşat’a gelmeden önce İstanbul’dan telefonla irtibat kurarak Belediye Başkanımızla görüştüm. Şehit ve Gazi ailelerine iftar yemeği vermek istediğimi belirttim. Sağ olsunlar bu dileğimi yerine getirdiler. Şehit ve Gazi aileleri denildiği zaman hepimizin yüreği bir farklı çarpıyor. Öncelikle bütün ailelerimize sağlık, afiyet, huzur, mutluluk diliyorum. İnşallah seneye yine Ramazan ayında siz değerli Şehit ve Gazi aileleriyle bir ara-ya gelmek istiyorum. Bu vesile ile hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ve yenilen iftar yemeğinin ardından ilçemizdeki görevleri sona eren ve tayinleri çıkan Şavşat Jandarma Bölük Komutanı Cüneyt Yüksel’e ve Şavşat Askerlik Şubesi Başkanı Kayhan Sercan Haklı’ya özverili çalışmalarından dolayı İlçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ve Bele-diye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk tarafından belge ve hediyeler takdim edildi.

Garnizon Komutanı Cüneyt Yüksel “Biz Askerler Hergün Şehit Olma Duygusuyla Hayatımızı Devam Ettiriyoruz”

Hediye ve Belge takdiminin ardından Şavşat Garnizon Komutanı Cüneyt Yüksel de bir konuşma yaptı. Yüksel; şehit ve gazilerin büyük bir kahramanlık örneği gösterdiklerini belirterek, “Bizim en çok saygı gösterdiğimiz Şehit ve Gazi aileleriyle bizleri buluş-turan, bir araya getiren öncelikle Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve sevgili halkımıza teşekkür ederim. Ayrılık konuşmasından önce ailelerimize birkaç şey söylemek istiyorum. Eminim ki yiğit evlatlarınız cennetin en güzel köşesinde yer almaktadır. Biz askerler her gün şehit olma duygusuyla hayatı-mızı devam ettiriyoruz. Bu sebepten dolayı şehit ailelerimiz güçlü olsunlar. Emin olun ki bizler asker olarak şehitlik mertebesine ulaşmak istediğimiz bir mertebedir. Malum ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Bu zor günlerde toprağa kanını akıtıp şehit düşen tüm şehitlerimizin mekânı cennet olsun ailelerine Allah sabır versin, gazilerimize acil şifalar diliyorum. 2014 yılında Şavşat’a tayinimiz çıktı. Merak ettik Şavşat’ı nasıl bir yer diye araştırmaya başladık. Bakıyoruz her yanı yeşillik, yapılan yorumlar olumlu. Buradan geçen herkesin aklında yeşilliği, güzel doğası hatıralarında ve aklında kalırken; benim için Şavşat’ın halkı, askere bakış açısı, yaklaşımı, bilgisi, kültürü, tatlı dili, tatlı inatlaşması gibi çok güzel örnekleri var. Benim aklımda bunlar kalacak. Ayrılıklar zor. Hele ki böyle güzel bir yerden ayrılmak daha da zor. Hakkınızı helal edin.” Dedi.

Askerlik Şubesi Başkanı Kayhan Sercan Haklı “Şavşat Bizim Evimiz. Evimizdeki Ailemiz De Şehit Aileleridir”

Şavşat Askerlik Şubesi Başkanı Kayhan Sercan Haklı ise yapmış olduğu konuşmada; “Bu güzel organizasyonu gerçekleştirenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Şavşat halkına ve saygı değer yöneticilerine teşekkür ederim. Çünkü bizlere bu mesleği yapmamızı sağlayan sizlersiniz. Özellikle böyle bir akşamda hem veda yemeği hem de iftar yemeği ikisi bir arada gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum. Şavşat bizim evimiz. Evimizdeki ailemiz de şehit aileleridir. Bazı şeyler sözlerle değil hislerle anlatılabilir. Bütün silahlı kuvvetleri aynı hislere sahiptir. Bir önceki görev yerinde şehit aileleriyle daha çok bir arada oluyordum. Burada da komu-tanımla birlikte ailelerimizi ziya-ret etme fırsatı buldum. Göreve başladığımız ilk günden itibaren bütün meslek hayatımız boyunca ailelerimizle bir arada olacağız. Yakın zamanda benim de bir gerçek ailem, eşim olacak. Nişanlıma sohbet ederken aslın da birden çok ailem olduğunu, tüm şehit aileleri benim de ailemdir, ben de onların bir evladıyım dedim. Bu duyguların hepsi kalben ve ruhen duygulardır. Şavşat bizler çok şey kattı. Bizler de asker olarak kurumumuz adına gerekli yerlerde olan yardımları yaptığımıza inanı-yorum. Hem kendimizi hem de kurumumuzu en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Herkese çok teşekkür ediyorum. Hatamız olduysa affola. Burada bir aile ortamı oluşturduk. Hakkınızı helal edin.” dedi.

Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, ve beraberindekiler yemeğe katılan şehit ve gazi aileleri ile bir süre sohbet ederek sorunlarını dinlediler.

İftar yemeğine gelen Şehit ve Gazi aileleri, verilen yemekten ve kendilerine gösterilen ya-kın ilgiden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek iftar yemeğinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yapılan sohbetlerin ardından iftar programı çekinilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek