...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SEÇİMLE GELMEK YETMEZ AMA…

07 Kasım 2016 - 689 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»SEÇİMLE GELMEK YETMEZ AMA…
SEÇİMLE GELMEK YETMEZ AMA…

 

SEÇİMLE GELMEK YETMEZ AMA…

 

HDP’liler hakkındaki gözaltı ve tutuklamalar sonrasında Başbakan Yıldırım: “Seçimle gelip terorle içiçe girenler hesabını vermelidir.” buyurmuşlar. İtiraf edeyim ki güzel söz. Çıktığı ağızdan bağımsız olarak ele alındığında da doğru.

Seçimle gelmek, istisnasız kimseye suç işleme hakkı vermez. Seçimle gelen bir kişi, ağır suç işlerse, seçilmişliğine bakmadan, sonraki seçime kalmadan gitmeli, hatta kelepçelenerek götürülmelidir. Bu noktada kafam net.

Ne var ki sahibinin sesiyle konuşan bu ağzın asıl sahibinin sözlerine ve uygulamalarına bakınca sorun çıkıyor. Çünkü bu hüküm bizde adamına ve çoğunluğun keyfine göre uygulanıyor.

*

Konuya önce adi suçlar açısından bakalım. Rıza Sarraf vasıtasıyla para ütenler mesela… Seçimi iktidar partisi kazandı, diye seçmen oyuyla beraat ederken bu kural neredeydi?

Cumhurbaşkanına yönelik suçlamalar söz konusu olduğunda; ”Adam % 52 oy aldı. Millet arkasında. Demek ki bir suçu yok.” diye beraat hükmü verenler; yukarıdaki hükmü bilmiyorlar mıydı, yoksa işlerine mi gelmiyordu?

Ayıptır söylemesi, seçmen iradesiyle aklanmak, seçmenin oyunun kutsallığı, yalnız iktidar partisi için mi geçerli. Mesela kayyım atanan belediyelerin başkanlarını seçenler, seçmen sayılmıyorlar mı?

“O belediye başkanları bölücü terörist, bölücü terör örgütüne üye ama.” diyebilirsiniz, haklı olarak. Peki bu ülkede özellikle iktidar partisine mensup belediye başkanlarından, adını büyük oy çoğunluğu ile FETÖ koyduğumuz malum örgüte üye, azından ortak olmayan kaç başkanlık vardı? ‘Yoktu’ diyenler, yalanın en rezilini, en püsküllüsünü söylediklerini bilerek söylüyorlar.

*

İşten çıkarmalarda, gözaltı ve tutuklamalarda en yaygın gerekçe şöyle:

”Teror örgütüne üye olmamakla birlikte, örgüt adına suç işlemek.” Borusu fazla ötenin, karşısındaki herkesi kolayca içine atabileceği kaypak, sınırları belirsiz, çok tehlikeli bir gerekçe bu. Ve kapsamına girenler, girmesi gerekenler yalnız iktidarın ötekileriyle sınırlı değil.

Terazinin onlara şimdilik gücü yetmeyebilir; ama iktidarın 14 yıllık pek çok uygulaması da bu gerekçe kapsamında katmerli suç.

*

Başbakanın doğru söylediğini, dediklerinde samimi olduğunu farz ederek yolculuğuma devam edeyim.

Bu açı ve yasal uygulama kapsamına;

*

*Oslo’ya özel temsilcisini gönderip bölücü terör örgütünün temsilcileriyle cilveleşen, tutanak imzalayan seçilmişler;

*Habur soytarılığına imza atarak teroristleri kahramanca içeri alanlar, sonra içimize salan seçilmişler;

*Diyarbakır meydanında teror örgütünün ayılarıyla, dayılarıyla; “megri megri” diye halay çeken seçilmişler;

*Bırakın silahları, istediğiniz yere gidin diyerek teror örgütü mensuplarına sınırsız seyahat özgürlüğü tanıyan seçilmişler;

*Teroristler, gözlerinin önünde silah, patlayıcı depolarken valilere, güvenlik mensuplarına; “Görmezden gelin.” talimatı veren seçilmişler;

*İmralı’ya heyet gönderip baş bölücü ile mercimeği  fırına veren; APO’nun mektubunu Diyarbakır meydanında şimdinin teroristi Sırrı Süreyya’ya okutup alkışlatan seçilmişler;

*Dolmabahçe’de kimisi bugün terörist diye tutuklanan milletvekilleriyle pasta kesip Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü pazarlık konusu yapan seçilmişler;

*APO’yu yoldan çıkmış bir dindar, sorun çözen büyük adam, Türkiye için büyük şans olarak niteleyen seçilmişler ve onların kuyruk yağlayıcı danışman ve medya leşkerleri;

*

Ve son olarak elbette ki 17-25 Aralık’ın lanetlisi, 15 Temmuz’un FETÖ’süne ne istedilerse veren, bu tarihe dek yediği tüm haltlara kol-kanat geren, şimdi de “Kandırıldım, rabbim ve  aziz milletim beni affetsin…!”diye kıvıran seçilmişler de girecekse;

*

Adalet görevini hakkıyla yapmış olur ve vallahi de billahi de ben o adalete kurban olurum.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek