...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sayın Valimiz Muhterem İnce, Artvin’e Hoş geldiniz

09 Ağustos 2016 - 1.028 kez okunmuş
Ana Sayfa » Türkiye»Sayın Valimiz Muhterem İnce, Artvin’e Hoş geldiniz
Sayın Valimiz Muhterem İnce,  Artvin’e Hoş geldiniz

Sayın Valimiz Muhterem İnce Başkent’in en üst düzey bürokrat kesiminden seçilerek valilik mevki ve mertebesine münasip görülüyor ve ilimiz Artvin’e atanıyor.

Tüm Artvin halkı olarak kendilerine Artvin’imize hoş geldiniz, diyoruz, Şavşatımıza hoş geldiniz diyoruz, “YavuzKöyü Yaşlılar Yerleşkesine” hoş geldiniz diyoruz.

Sayın Valimiz Muhterem İnce Başkent’in üst düzey bürokrat kesiminden seçilip valiliğe münasip görülmüş ve valiler atama kararnamesi ile İlimiz Artvin’e atanıyorlar.

Daha Artvin’e geldiklerinin ilk haftasıydı, misafirlikleri bitmemişti ki, olağan üstü misafirperverlik nezaketi ve ağırbaşlılığı göstererek Artvin halkını  ve çevre huzur evlerini iftar sofrasına davet etmişlerdi. Daha sonra 15 Temmuz 2016 tarihinde Şavşat’ı ziyaretleri  ve Şavşat-Yavuz köyündeki “Yaşlılar Yerleşkesini” ziyaretlerinde İlçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ve muhterem eşleri Esma Ambarcı da refakatlarındaydılar.

Sayın Valimiz Muhterem İnce ve de beraberindeki saygı değer eşlerinin halkla temaslarında halka yakınlıkları, halka karşı oldukça sıcak davranışları, el sıkmadan başka halkla sarmaş dolaş olmaları, ne kadar halk insanı ve halka yakın olduklarını kanıtlıyordu.

Ama bizim önyargılarımızdan olarak diyorduk ki, Başkent‘in üst düzey bürokrat kesiminden gelen ve Vali olan birisi halka uzak olur, halka karşıdan değil de yukarıdan bakar. Ya da halkı küçümser. Bu olumsuz yargılarımızda yanılmış olduğumuzu gözümüzle görerek anladık. Ve gördük ki, gerçek halk insanı, halkın içinden temayüz etmiş, gerçek halk ve taşra insanı sevdalısı.

Görünen o ki Sayın Valimiz Muhterem İnce’nin görev odasının kapısı kapalı olmayacak, halkına açık olacaktır. Hizmette kusur ve gecikme hiç olmayacaktır. Bürokrasi de “git bugün, gel yarın” deyimi olmayacak. Hizmetlerin işleyişin de halkımız bürokratik kancalara ilişmeden işler çabuklukla ve kolaylıkla işleyecektir.

Zaten çaresi olmayan hiçbir iş yoktur. İşleri kolaylaştıran da insanlardır. Çetinleştiren de insanlardır. Böylesi durumların takibinde hem Valimizin hem Kaymakamlarımızın  hassasiyetleri de halkımızın    beklentilerindendir

Türkiye Cumhuriyeti coğrafyasının kuzeydoğu ucunda yerini alan Artvinimiz, en çetin coğrafi yapıya sahiptir. Çoruh vadisinin yamacında kurulmuş bir ildir. Çetin coğrafyada yaşayan Artvin halkının işleri ve yaşam biçimleri de çetin olmaktadır. Çok çalışkan ve mücadeleci olan Artvin halkı doğayla ve hem de hayatla mücadeleyi başararak Artvin ve çevrelerini en yaşanılır her haline getirmişlerdir.  Artvin, eğitim ve öğretime verdiği önemle ve kültürel yapısıyla Türkiye’nin Ak zambaklar bölgesi olmuştur. Artvin’e atanan her Vali ve İlçe Kaymakamları, mücadeleci Artvin halkının önünde mücadele vermişlerdir. Artvin de derin  ayak izleri ve gönül izleri bırakarak gözyaşlarıyla uğurlanmışlardır.

Olanca temennimiz, asil ve adil icraatlarıyla Sayın Valimiz Muhterem İnce ve Şavşat Kaymakamımız Mesut Gazi Ambarcı da olumlu ve unutulmayan gönül ve ayak izleri bırakan yöneticilerden olurlar.

Anlaşılan odur ki, Vali olmak kolay bir idarecilik mesleği değildir. Çok ince süzgeçlerden geçirilerek, denenerek, güven duyularak bu makam verilmektedir. Türkiye de bir milyon nüfusa bir Vali isabet ettiğine göre, her isteyene verilecek bir görev değildir. Valimizin görevi hem kendisine, hem de Artvin’e hayırlara ve uğurlara vesile olsun. Biz kendilerine sağlıklı, mutlu, başarılı, istikbali daha parlak nice nice yıllar diliyoruz.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek