...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’tan Halep’e Yardım

02 Ocak 2017 - 1.886 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’tan Halep’e Yardım
Şavşat’tan Halep’e Yardım

Şavşat’tan Halep’e Yardım

Küçük Ama Dev Yürekli Şavşatlı Çocuklardan Halep’e Yardım Eli

Suriye’de sivillere yönelik saldırılar ve özellikle de Halep’in kuşatma altında olması sebebiyle bölgede yaşayan mazlum halka bir nebze olsun yardım edebilme adına ilçemizde “Halep İçin El Ele” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası dün sona erdi.

Suriye’nin Halep şehrinde yaşanan insanlık dramı, katliamlar ve kuşatma nedeniyle Şavşat Çocuk Belediyesi Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şavşat Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen “Halep İçin El Ele” kampanyasında toplanan yardımlar Halep’e gönderildi.

Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şavşat Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve Şavşat Çocuk Belediyesi tarafından organize edilen kampanyaya Şavşat halkı sessiz kalmadı. Kampanya süresince toplanan giyecek ve yiyecek malzemeleri öğrenciler tarafından ayrılıp paketlendikten sonra Halep’e ulaştırılmak üzere araçlarla yola çıktı.

Toplanan yardımları Halep’e götürmek için yola çıkan araçları İlçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat Cumhuriyet Savcısı Hasan Turkut, Şavşat Belediye Başkanı Yardımcısı Özcan Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Murat Kaya, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hilmi Atasever, Şavşat Emniyet Amiri Adnan Şanlı, Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Akif Yalduz, Belediye Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan, Şavşat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Kandemir Dede, diğer kurum amirleri, Şavşat Şoförler Odası Başkanı Ömer Ural, Şavşat Çocuk Belediyesi Meclisi Üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar yolcu etti.

İlçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı yapılan yardımlarla ilgili yaptığı açıklamada; “Bilindiği gibi sınırlarımız dışında büyük çatışma ve savaş yaşanmaktadır. Bu savaştan dolayı da, büyük bir insanlık dramı söz konusudur. Bu savaşta birçok sivil hayatını kaybetti, birçoğu yaralandı ve sakat kaldı. Büyük bir kısmı da evini yurdunu terk etmek zorunda kaldı. Birçok ülke bu duruma sessiz kalırken ve sırtını dönerken, Bizler Büyük Türk Milleti olarak yardım bekleyen, kardeşlerimize devlet millet olarak kucak açtık, ülkemize kabul ettik. Şimdi de onların sıkıntı ve dertlerine ortak olmaya çalışıyoruz. İşte bu zamanda İlçemizde de ‘’Halep İçin El Ele’’ Kampanyası adı altında yardım kampanyası düzenlenmiş ve büyük miktarda yardım malzemeleri toplanmıştır. Bu kampanya da emeği geçen Şavşat Çocuk Belediyesi üyelerine, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne, Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğüne ve yardımda bulunan duyarlı ilçe halkımıza çok teşekkür ediyorum. Allah yapılan yardımları kabul eylesin” dedi.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ise “Küçük ama dev yürekli Çocuk Belediyesi Üyeleri tarafından “Halep İçin El Ele “ kampanyası dâhilinde toplanan giyim malzemelerini Halep’te kuşatma altında olan kardeşlerimize yanlarında olduğumuzu, yalnız olmadıklarını belirtmek maksadıyla göndermek üzere birleştik. Her zaman muhtaç, mağdur, darda kalmış, zulüm altında, savaş alanında, sıkıntı içerisinde bulunan herkesin yardımına koşan aziz bir milletiz. İnşallah bu yardımları Halep’teki kardeşlerimize ulaştıracağız. Canımız yanıyor. Elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Savaş altındaki kardeşlerimizin yardımlarına dün nasıl koştuysak bugün de koşuyoruz. Elimiz, gönlümüz onların yanındadır. Elimizden gelen ne imkân varsa hepsini ortaya koyup yardımlarımıza devam edeceğiz. Gerek gönül seferberliği gerek yardım seferberliği olarak Suriyeli kardeşlerimize yardımlarımız devam edecek. İlçemizde aynı havayı teneffüs ettiğimiz yardımsever vatandaşlarımız her konuda gösterdikleri duyarlılığı Halep’teki Kardeşlerimize yardım konusunda da gösterdiler. Çocuk Belediyesi Üyeleri tarafından başlatılan kampanyaya destek veren Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürlüğüne, Gençlik ve Spor İlçe müdürlüğüne ve tüm vatandaşlarıma, çocuk belediyesi üyelerine ve ailelerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Toplanan yardımlar Artvin’de bekleyen yardım aracına ulaştırılmak üzere ilçemizden gönderildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek