...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Yüksek Okul Açıldı

14 Ekim 2016 - 827 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Şavşat’ta Yüksek Okul Açıldı
Şavşat’ta Yüksek Okul Açıldı

Şavşat’ta Yüksek Okul Açıldı

Artvin ilimizde Çoruh Üniversitesinin açılması ile Şavşat’ta da bu üniversiteye bağlı bir Yüksekokul açılacağı beklentimiz vardı. Şavşat halkının gündemine giren ve sabırsızlıkla beklenen Şavşat Meslek Yüksek Okulu açıldı bugünü de gördük. Vesile olanlara şükran duyuyoruz.

Kuran-ı Kerim ayet ayet vahiy yoluyla İslam Peygamberi Hz. Muhammed’e gönderilirken, ilk nazil olupta gönderilen ayetin adı “ikra” anlamı oku demekmiş. Oku da neyi okursan oku Kuran oku, bilimsel kitaplar oku, “Olmaz ki kitabın kötüsü, oku da neyi okursan oku”.

Okumada öğrenip istikbali hayat edinmede okulun çok büyük önemi vardır. Devletin kendi izni ve kendi denetimindeki okul, devletin resmi okuludur. Böyle devletin resmi okullarında okuyan öğrenciler Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda Atatürkçü düşüncede, Atatürk Milliyetçiliği ışığında ülkemizi, milletimizi, bayrağımızı seven bir nesil yetiştirmenin yolu okullardan geçmektedir.

Açılmış olan ve devletin kontrolünde olan bir okulun program ve yönetmeliklerinde işaret edilmiştir. Hem öğretmenler, hemde öğrenciler bu doğrultuda üzerine düşen görevleri yerine getirir. Öğrenciler bu doğrultuda eğitim ve öğrenimlerine devam ederek kendilerini hayata hazırlarlar. Devletin kendi güdümü ve denetimi altında eğitimini almış böylesi insanları devlet kendi işine alırken de tereddüt etmeden alır.

Şavşat ilçemizde devletin güdüm ve denetiminde açılan bu yüksekokul mezunlarının hasta bakım ve yaşlı bakım eğitimini alıp huzurevlerinde ve hastanelerde görev yapabilecekleri bilinmektedir. Düşünenler çok iyi düşünmüşler hastaya ve yaşlıya hizmet edecekleri okulu da açmışlar. Hasta ve yaşlılar eğitimli ellerin bakım ve gözetiminde olacaklardır.

Şavşat ilçemizde açılıpda 2016-2017 Eğitim-öğretim yılında hayata geçirilen bu Yüksekokulun ülkemize, Şavşatımıza hayırlara vesile olsun. Görevli yöneticilere, öğretim görevlilerine vede öğrencilerimize başarı dileklerimi sunuyorum.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek