...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Yangın! 52 Arı Kovanı Kül Oldu

25 Şubat 2019 - 175 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Yangın! 52 Arı Kovanı Kül Oldu
Şavşat’ta Yangın! 52 Arı Kovanı Kül Oldu

İlçemize Bağlı Eskikale Köyü’nde Çıkan Yangında 52 Arı Kovanı Yandı

Şavşat- Eskikale Köyü’ nde çıkan yangında 52 arı kovanı yandı. Edinilen bilgiye göre yangın, 7 Şubat 2019 Perşembe günü saat 15.30 sularında meydana

geldi. Ayfettin Bilgin’e ait arılıkta çıkan yangında tüm arı kovanları zarar gördü. Son günlerde Şavşat’ın birçok köyünde çıkan yangınlar, gündeme otururken, yangınları şüpheli bulanlar da var. Durup dururken, boş evlerde, arılıklarda, samanlıklarda, ahırlarda çıkan yangınların neden çıktığının iyi araştırılmasını isteyen vatandaşlar, elektrik kontağı şüphesiyle konunun kapatılmamasını istiyor.

 

52 kolonisi yanan Ayfettin Bilgin, yaptığı açıklamada; ”Benim arılığım Eskikale Köyünde bulunuyor. 7 Şubat 2019 Perşembe günü çıkan yangında arılarımın tamamı zarar gördü. Yangının neden, nasıl çıktığı ise bilinmiyor. Ne yazık ki çok büyük bir zararım sözkonusu. 52 kovan arım canlıydı. Şimdi yeniden bu arıları alabilmem için yüklü miktarda paraya ihtiyacım olacak. Tabii önemli olan cana gelmesin. Mal yerine gelir. Ancak bu tür yangınlar hepimizi düşündürüyor. Birçok köyde evler yanıyor.Bunun için nasıl bir önlem almalıyız? Yada nasıl önlem alınır? Bunun üzerin de kafa yormamız gerekir. Ben her muhtarlığın köyü genel olarak gören güneş enerjisiyle çalışan kamera sistemi kurmasıyla birçok soru işaretinin kendiliğinden ortadan kalkacağını düşünüyorum. Bu benim fikrim ve önerimdir. Yoksa sürekli şüphe içinde kalınacak. Yangın elektik kontağından da çıkmış olabilir. Önemli olan bunu net olarak öğrenebilme şansını bulmak.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek