...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Tüp Patladı 1 Ev Yandı

28 Ekim 2015 - 1.114 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat’ta Tüp Patladı 1 Ev Yandı
Şavşat’ta Tüp Patladı 1 Ev Yandı

Şavşat’ta Tüp Patladı 1 Ev Yandı

 

Artvin’in Şavşat ilçesine bağlı Kocabey köyünde tüp patlaması sonucu çıkan yangında 1 ev tamamen yandı.

Şavşat’ın Kocabey köyünde bugün akşam saat 19.15 te tüp patlaması sonucu çıkan yangında, Gümanettin Şeker, Mubin Şeker ve Baycan Şeker kardeşlerin ortaklaşa kullandıkları ev tamamen yandı.

Tüp patlaması sonucu çıkan yangın kısa sürede büyüyerek, evin tamamen yanmasına neden oldu. Yangında 2 katlı ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Yangına Şavşat Belediyesine ve Şavşat Orman İşletmesine ait itfaiye araçları müdahale ederek kontrol altına alındı.

Yangının başlamasından sonra Şavşat Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü, Murat Kaya, Sosyal Hizmetler Vakfı Müdürü Kandemir Dede, Şavşat Jandarma ekipleri olay yerine giderek vatandaşların mağduriyetlerinin en aza indirilmesi yönünde çalışma yaptılar.

Konuyla ilgili olarak Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, “Yangın haberini aldıktan sonra ilçemizdeki itfaiye ekiplerini olay yerine gönderdik. Ayrıca Kaymakamlığımız Yazı işleri müdürü ve Vakıf Müdürümüzü olay yerine görevlendirdim. Vatandaşlarımızın aç ve açıkta kalmaması için gerekli çalışmalar yaptılar. Devlet vatandaşının yanındadır. Bizler devlet olarak kimseyi aç ve susuz ve sıkıntılı bir şekilde bırakmayız. Mağdur olan 3 ailemizin mağduriyetinin giderilmesi için gerekli çalışmayı başlattık.” Dedi.

Yangınla ilgili olarak köy muhtarı Elfaz Bulut; “Yangın tüp patlaması sonucu ortaya çıkmıştır. Can kaybımız yoktur. Bu komşularımız daha önce batı ilerlimizde ikamet ediyorlardı. Son birkaç yıldır köyümüze geldiler. Şu an bu tür bir felaketle karşılaştılar. İnşallah devletimizin de desteği ile bu komşularımız en kısa sürede mağduriyetten kurtulacaklar.” Dedi.

Yangın başladığında olay yerine giden köylü vatandaşlar ise; “Biz buraya geldiğimizde yangın başlamıştı. Suları doldurduk hortumlarla olaya müdahale etmeye çalıştık ama ikinci bir tüpün patlaması bizim yangına müdahalemizi engelledi ve alevler tüm binayı sardı. Tam kış aylarına girerken çıkan bu yangın komşularımızı büyük bir sıkıntıya soktu. Herkesi bu komşularımıza yardıma ve desteye çağırıyoruz.” Dediler.

Yangınla ilgili araştırma ve soruşturma devam ediyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek