...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Okuma-Yazma Seferberliği Başladı

02 Mart 2018 - 897 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat’ta Okuma-Yazma Seferberliği Başladı
Şavşat’ta Okuma-Yazma Seferberliği  Başladı

Şavşat’ta Okuma-Yazma Seferberliği  Başladı

Şavşat Kaymakamlığı, Şavşat Milli Eğitim Müdürlüğü, ve Şavşat Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Tarafından İlçe Merkezinde ve Köylerde Okuma-Yazma Bilmeyenler İçin ‘Okuma-Yazma Kursu’ Açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Okuma -Yazma Bilmeyen Kalmasın” seferberliği kapsamında, ilçemizde çalışmalara başlandı.

Çalışmalar kapsamında Şavşat’ta okuma-yazma bilmeyen kimsenin kalmaması için Şavşat Kaymakamlığı, Şavşat Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şavşat Halk Eğitim Müdürlüğü okuma-yazma seferberliği başlattı.

Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın konuyla ilgili olarak; “Kaymakamlığımız öncülüğün de Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğümüzle birlikte “okuma-yazma kursları” açıyoruz. Böylece hedefimiz Şavşat ilçemizde okuma oranını daha yüksek seviyelere çıkarmak olacaktır. Bu vesile ile gerek köylerimiz de gerekse ilçe merkezimizde okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarınızın Şavşat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan broşürler okullarımızdaki öğrencilere, köy muhtarlarımıza ve din görevlilerine dağıtıldı.” dedi.

Çalışmalar kapsamında ilçemizde 11 kişiden oluşan okuma-yazma seferberlik kurulu oluşturuldu. Buna göre oluşan kurul, Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın başkanlığında, Şavşat Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, Milli Eğitim Şube Müdürü Soner Gögerçin, Şavşat Müftüsü irfan Şafak, Halk Eğitim Müdürü İsmail Çelik, Atatürk İlkokulu Müdürü Alparslan Gül, Şavşat Atatürk Ortaokulu Müdürü Aysun Atabek Altun, Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Nahit Temel, Meydancık İlkokulu Müdürü Tayyip Uzun, Yeniköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Uzun, Meydancık Köyü Muhtarı Kamil Demir, Söğütlü Mahallesi Muhtarı Tahsin Topçu, Şavşat’ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör olarak oluştu.

“Okuma-yazma bilmeyen kalmasın” seferberliği kapsamında ilçem izde 15 kişi belirlendi. Bunlardan 12 kişiye Şavşat Halk Eğitim Merkezi ve ASO tarafından kurs açıldı.

Haber: Erdoğan KÖR

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek