...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat’ta Öğretmenler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

04 Aralık 2021 - 66 kez okunmuş
Ana Sayfa » Türkiye»Şavşat’ta Öğretmenler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
Şavşat’ta Öğretmenler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Bütün Yurtta Olduğu Gibi İlçemizde de Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Sabah çelenklerin sunulmasın-dan sonra hava muhalefeti nedeniyle kutlamalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda devam etti.

Yapılan törenlere Kaymakam Yusuf Akın, Belediye Başkanı Nihat Acar, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Ercan Subaşı, İlçe Emniyet Amiri Salim Özcan, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Öğretmenler günü nedeniyle Kaymakam Yusuf akın yapmış olduğu açıklamada, bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününün hayırlı olmasını dileklerinde bulundu. Yusuf Akın, “Öncelikle şehit olan öğretmenlerimize aramızdan ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazi olan öğretmenlerimize Allah’ tan sağlık diliyorum, görev yapan tüm öğretmenlerimizin bu güzel gününü kutluyorum. İşte bu meslek toplumumuzun tümünü ilgilendirmektedir. Cumhuriyetin ilk kuruluş yıllarında büyük Atatürk’ün dediği “ Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözünün ne kadar önemli olduğunu çok rahat bir şekilde anlıyoruz, görüyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti sizlerin sayesinde eğitilmiş insanların sayesinde bugün dünya ölçeğinde bir devlet haline gelmiştir. Bunda tüm öğretmenlerimizin emeği, sabrı ve fedakarlıkları vardır. Onun için tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” Dedi. Akın, “Ülkemize, milletimize özellikle çocuklarımıza ve gençlerimize faydalı hale gelmesi için elimizden geleni hep beraber yapmamız gerekiyor. Bildiğiniz gibi 1928 ‘de Atatürk Başöğretmenliği kabul ederek Başöğretmen unvanını almıştır. Ülkemizde öğretmenler günü Atatürk’ün Başöğretmen olarak kabul edildiği gün olarak kabul edilmiştir. Bu toplumsal gelişme sürecinde çok uzun zamandan beri ülkemizin içinde bulunduğu zorlukları da aşarak bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti muassır medeniyet seviyesine ulaşmak yolunda hızla ilerlemiştir. Birçok ülkeyi geride bırakmış dünyada adı sayılan gerek ekonomik, gerek siyasi, gerek kültürel, gerek ticari önemli bir ülke konumuna gelmiştir. Bu gelişim için ve bunların yapılabilmesi içinde eğitimin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.” Dedi.

Kaymakam Yusuf Akın,
“Bizler ilçemizde eğitimin kalitesinin artmasıyla ilgili çalışmalar yapmalıyız. Eğitimin seviyesinin yükseltilmesiyle ilgili gerek teknik, gerek fiziki devletin tüm imkanları seferber edilmiştir. Bugün ilçemizde okumak istiyorum deyip te okuyamama diye bir sorunumuz kalmamıştır. Devletimizin gerek yurtlarıyla, gerek taşıma eğitimle tüm imkanlarının çocuklarımızın hizmetindedir.

Ben burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Tekrar öğretmenler gününüzün kutlu olmasını diliyorum. Tüm öğretmen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Mesleğe yeni başlayan arkadaşlarıma da bu uzun ince yolda başarılar diliyorum. Allah gönlünüze göre versin. İnşallah başarılı bir şekilde eğittiğiniz, öğrettiğiniz öğrencilerinizin güzel yerlerde sizleri temsil ettiğini, sizlerin yetiştirdiğini ifade ettiğini görürsünüz. Sizlerde bu mutluluğu yaşarsınız.” Dedi. Yapılan etkinlikte günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran yaptı.

Erkan Evran yapmış olduğu konuşmada, “Öğretmenler Günü programına hoş geldiniz der, bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten, en kalbi duygularımla kutlarım. Atatürk’ün
“Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder” veciz sözüyle bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olmasının ancak öğretmenlerin üstüngayret ve çalışmalarıyla mümkün olacağı aşikârdır. Bunun içindir ki; Öğretmen olmak, bu ülkenin mutlu geleceğini, umutlarını, özlemlerini yarınlara taşımak için var gücüyle çalışmaktır. Öğretmen olmak, o ağladığında ağlayabilen, güldüğünde gülen, gönül ve ruh dünyasına adım adım tuğla örmektir. Sözün özü bir sevdadır öğretmen olmak, yüreklerde vatan vatan atmak, damarlarda bayrak bayrak dolaşmaktır. İstikbalimizin ışık saçan aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal eden ve görevini ifa ederken şehit düşen öğretmenlerimizi rahmet, şükranla ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun.” Dedi.

Öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerin hazırlamış olduğu çeşitli etkinlikler kutlamalara renk kattı. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni sonrası, 2021 yılı içerisinde emekli olan öğretmenlere onur belgelerini Kaymakam Yusuf Akın verdi. Görevi başında şehit olan öğretmenlerin hayatı ve yaşamış oldukları o son kalleş olay anlatılırken katılımcıların duygulandığı görüldü. Öğretmenler günü kutlamaları gecede öğretmenevinde verilen yemek sonrası yapılan müzik eğlence ile sona erdi.

Haber: Zafer AYDİNLİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek